Вийшов 4 том творів Ленкавського

photo_5422412931963932862_w-1320x880

В Івано-Франківську презентували збірник праць Степана Ленкавського «Український націоналізм. Том 4. Міжнародна політика».

Як відзначив упорядник книжки, історик Олександр Сич, це завершальний том тетралогії творів Степана Ленкавського, інформує кореспондентка Бліц-інфо.

«Ленкавський аналізував міжнародну політику в контексті “совєтознавства”. Совєтознавство – це був аналіз внутрішньої політики в Союзі, що там відбувається. А четвертий том – це аналіз міжнародної політики, як вона може сприяти визволенню України, яку роль в міжнародній політиці відіграє Совєцький Союз. Він розкриває всі маніпулятивні технології, які дуже подібні до сьогоднішніх. І окремо тут є аналіз ситуації в соціалістичному таборі з точки зору, наскільки він є слабкий, де є прогалини, які можна використати. Зокрема аналізує відносини Союзу з Китаєм, Югославією, Румунією. Як Союз здійснює вплив на європейські держави через свою агентуру. Це чудово дозволяє нам зрозуміти, як поступає сьогоднішня Росія, адже це міні Совєцький Союз. Їх політика не змінилась.

Тут є цікава аналогія, яким був Захід у 50-60-х роках і який він є сьогодні. Захід оборонявся, змобілізувався, але зупинився на півдорозі, не готовий знищити тодішній СССР, а сьогоднішню Росію. Як тоді Захід робив все можливе, щоб не розвалився Совєцький Союз, так і сьогодні не допускає розвалу Росії», – каже Олександр Сич.

Причиною такої поведінки західного світу по відношенню до Росії, на думку науковця, є їх небажання виходити з зони комфорту.

«Сьогодні Заходу загрожує вже не Росія, вона втратила свій статус. Вона є пішак у грі великих: США та Китаю. Сьогодні Росія – це союзник Китаю. Захід має розуміти, що захист буде тривати вічно, якщо ти не знищиш агресора. Сьогодні Захід захищається, не маючи бажання знищити Росію», – наголошує упорядник видання.

photo_5424724500542509704_w

Як зауважив Олександр Сич, в цьому томі також є надзвичайно цікавий розділ – «Поневолена церква. Кремль і Ватикан». З уваги, наскільки сьогодні актуальні дискусії навколо висловлювань Папи, в цьому томі показано, як Степан Ленкавський вже тоді критикував контакти Ватикану і Кремля, які були на шкоду підпільній УГКЦ.

Бліц-інфо

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа