Вулична виставка «Європейська спадщина Донеччини та Луганщини» відкриється на Михайлівській площі у Києві

 
21 травня о 12:00 відбудеться відкриття виставки про культурну спадщину європейських країн на Сході України, яку залишили бельгійці, французи, німці, британці та американці на зламі ХIX – ХX ст.

Метою виставки є розповісти про історичну спадщину Маріуполя, Дружківки, Нью-Йорка, Лисичанська, що будували промисловці з країн Європи, а також показати стан і руйнацію архітектурних пам’яток до та після повномасштабного вторгнення росії.

Адже досі існує міф, що розбудова одного із найбільших промислових регіонів України належить Совєтському Союзу. У суспільному дискурсі мало порушується тема внеску європейських інвесторів у заснування містечок, розвиток промисловості  та суспільного життя на Донеччині та Луганщині задовго до приходу радянської  влади.

Учасники відкриття:

  • Ілля Заболотний, керівник спеціальних програм ГО Музей сучасного мистецтва, співзасновник Ukrainian Emergency Art Fund;
  • Frederik Develter, заступник голови місії при Посольстві Королівства Бельгії в Україні;
  • Вікторія Ляліна-Бойко, директор Департаменту публічної дипломатії та комунікацій МЗС;
  • Володимир Тиліщак, заступник голови Українського інституту національної пам’яті;
  • Ольга Сало, заступниця генерального директора з розвитку та культурно-просвітницької роботи Національного музею Революції Гідності.

На відкритті авторську екскурсія виставкою проведе автор фільму “Євродонбас”, режисер-документаліст Корній Грицюк. Він розповість про роботу з унікальними архівними матеріалами та зйомки фільму.

Виставка триватиме до 4 червня, доступна українською та англійською мовами. Михайлівська площа (поблизу “Стіни пам’яті”
Найближче укриття знаходиться за адресою вул. Велика Житомирська 2а (підземний паркінг готелю InterContinental Kyiv).

Проєкт «Європейська спадщина Донеччини та Луганщини» підтримано в рамках програми (re)connection UA 2023/24, що реалізується ГО «Музей сучасного мистецтва»  та Ukrainian Emergency Art Fund (UEAF) у партнерстві з UNESCO та фінансується через Надзвичайний фонд спадщини UNESCO та ініціативу UNESCO-Ашберг для митців та культурних професіоналів. 

Партнери виставки: Посольство Королівства Бельгія в Україні, Міністерство закордонних справ України, Міністерствo культури та інфoрмаційнoї пoлітики України, Український інститут національної пам’яті, Націoнальний музей Ревoлюції Гіднoсті, міжнародний благодійний фонд «ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив».

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа