Вперше в історії статуетку Американської кіноакадемії “Оскар” здобув фільм, створений українцями

Фільм українського та міжнародного журналіста і режисера Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» переміг у категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм».

 

«Я вдячний. Але, напевно, я буду першим режисером на цій сцені, який би хотів не робити цей фільм. Я хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста; щоб росіяни не вбивали десятки тисяч моїх співгромадян України. Я б віддав це, аби вони звільнили всіх заручників, солдатів, які захищали нашу землю, цивільних, які в їхніх тюрьмах. Але я не можу змінити історію, не можу змінити минуле, проте ми всі разом, ви і я, ми зараз серед найталановитіших людей світу. Ми можемо зробити так, щоб історію не забули. Щоб правда перемогла», — сказав Мстислав Чернов.

«Фільм «20 днів у Маріуполі» створили у співпраці AP з PBS Frontline. Його бачили у різних країнах світу. Він здобув приз глядацьких симпатій на фестивалі Sundance у США і став найкасовішим документальним фільмом в українському кінопрокаті. У лютому 2024 фільм отримав премію Британської академії телебачення та кіномистецтва. Загалом стрічка зібрала понад 10 нагород і 20 номінацій.

 

Джерела: ABC News & mediaport

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа