“Верше, мій верше”: Джамала додала власного аранжування та представила особливу для неї пісню

Michael Fedorak 2

Співачка Джамала представляє трек “Верше, мій верше”, який тепер можна послухати на всіх музичних платвормах.

Лемківську народну пісню, яка стала символом туги частини українського народу з карпатських Бескидів за втраченою батьківщиною, вперше Джамала заспівала у 2009 році на міжнародному конкурсі у Юрмалі, Латвія. Ще тоді, ще не усвідомлюючи на скільки важливим буде через багато років знову згадати та підняти цю пісню знову, через 14 років, пісня “Верше мій, верше” зазвучала у травні цього року на презентації альбому Джамали “QIRIM” (Крим) у Києві.

В українських народних піснях, так само як і кримськотатарських, абсолютно однакова структура та зміст, а головне – прагнення жити на рідній землі. Тому сьогодні, ця пісня звучить по-особливому.

Ті, хто в темі, ви здивуєтеся. По-перше, ви здивуєтеся, чому це саме та “Верше, мій верше”, з якої багато хто вперше дізнався про мене, як про співачку Джамалу, на музичному конкурсі у Юрмалі, Латвії, через 14-ть років звучить знову.. Мабуть тоді, саме ця пісня стала вирішальною і переможною для мене. По-друге, ще одне здивування для вас, але це факт – “Верше, мій верше” не було на жодному з сервісів стрімінгу музики, а питання від вас “Де можна послухати цю пісню?”, від вас я чула багато разів. Тому, саме сьогодні я вирішила, що прийшов час вирішити цю несправедливість і презентувати пісню “Верше, мій верше” всім та розмітити її на всіх музичних платформах, де ви можете її слухати, такою, яка вона є. Звичайно, знаючи мене, як я кожного разу співаю по-різному, та і кожен мій перфоменс несе щось нове. Це той самий випадок, коли я слухаю цю пісню і розумію, що в ній я б не змінила абсолютно нічого. У ній співпало все з моїм внутрішнім відчуттям, настроєм, тією наївністю, відкритістю та вразливістю співачки Джамали. Сьогодні така відверта моя сповідь звучить для кожного з вас”, – ділиться Джамала.

Слухати на всіх платформах тут

Додамо, що артистка також поділилася відео, на якому вона співає пісню “Верше, мій верше”. Це відео було зняте під час презентації альбому QIRIM 5 травня у Національній опері в Києві спільно з Національним симфонічним оркестром України.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа