Вчитися українському: цього року на Полтавщині відбудеться літня школа гончарства

Влітку 2024 року Національний музей-заповідник українського гончарства в містечку Опішному на Полтавщині готується провести літню школу гончарства, яка має назву «Е-літня АКАДЕМІЯ ГОНЧАРства для харизматиків, романтиків, диваків і діячів». Після дворічної вимушеної паузи організатори зважилися відновити проєкт, який має на меті допомогти опанувати давнє українське ремесло.

Глина – дивовижний матеріал не лише для творчості, а й для внутрішнього перезавантаження. Етапи виготовлення виробу мають відчутний ефект тактильної, медитативної терапії. Якщо цьому навчатися в осередку, де століттями продовжуються гончарні традиції, – є нагода пізнати унікальні творчі секрети місцевих майстрів і відчути силу традицій рідної землі.

20-денне навчання на базі музею-заповідника відбудеться упродовж 1–21 липня 2024 року. Бажаючі, незалежно від статі, освіти чи місця проживання, мають подати заявку до 6 травня 2024 року. Учасники здобудуть знання з основ гончарної справи під постійним наставництвом відомих мистців кераміки – Сергія Радька (Межиріч, Черкащина, Україна) та Наталі Кормелюк (Роквіль, Меріленд, США). Теоретичний і практичний інтенсив від відомих українських художників-керамістів, мистецькі зустрічі та творче спілкування – те, що має надихнути «академістів» до внутрішнього оновлення й мистецького зростання.

За спостереженнями десяти років попередніх випусків, більшість учасників після навчання так чи інакше пов’язали своє життя з гончарством – відкрили курси, гуртки, облаштували майстерні, почали власний творчий шлях. Хтось поєднав гончарство із повсякденними заняттями, інші наважилися повністю присвятити себе цій справі й зараз уже мають впізнаване ім’я в сучасному мистецтві.

Творчість – справа харизматичних, романтичних і дещо дивакуватих, не схожих на всіх інших. В Опішному чекають саме тих, кому б глина відкрила цей особливий «портал».

Жанна Невкрита,

інформаційна служба Національного музею гончарства

Фото Тараса Пошиайла

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа