В Києві відкривається виставка “Київ 2014. Повернення”

19 лютого о 14:00 на Контрактовій площі в Києві відкривається виставка “Київ 2014. Повернення”. Її автор, фотограф із Бельгії Джим Сюмкай, десять років тому фіксував Революцію Гідності у столиці України. 
Його світлини з Майдану й Антимайдану у символічній чорно-білій палітрі передають атмосферу найбільшого в новітній історії України протесту. В об’єктив Джима Сюмкая потрапили учасники Революції Гідності, побут мітингувальників, деталі наметового містечка та трагічні моменти прощання з Героями Небесної Сотні. 
До 10-ї річниці вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні цю виставку паралельно з Києвом представлять і в Європарламенті у Брюсселі. Тож закордонні партнери зможуть краще зрозуміти один із переломних моментів новітньої української історії та одночасно з українцями вшанувати Небесну Сотню. Розширений варіант виставки планується до показу в Галереї протестного мистетва Музею Майдану. 

У відкритті виставки візьмуть участь:

  • Микита Потураєв, голова Комітету Верховної ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики;
  • Максим Ярмистий, державний секретар Міністерства науки та освіти;
  • Володимир Тиліщак, в.о. Голови Українського інституту національної пам’яті;
  • Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

На відкриття виставки запрошено Посла Бельгії в Україні пана Петера Ван де Вельде.
Вуличну виставку на Контрактовій площі Києва всі охочі можуть побачити до 21 квітня.  
Організатори: мерія міста Льєж (Бельгія), Український інститут національної пам’яті, Національний музей Революції Гідності, за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Найближче укриття: станція метро “Контрактова площа”

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа