Україна назвала фільм, який покаже на “Оскар”

20_DAYS_IN_MARIUPOL

Фільм “20 днів у Маріуполі” представлятиме Україну на “Оскарі-2024”. Стрічка перемогла у національному відборі, повідомив Український Оскарівський комітет.

“У національному відборі брали участь п’ять фільмів: “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова, “Залізні метелики” Романа Любого, “Памфір” Дмитра Сухолиткого-Собчука, “Терикони” Тараса Томенка та “ШТТЛ” Адрієна Уолтера”, – повідомили в комітеті.

Стрічка змагатиметься за першість у категорії “Найкращий міжнародний повнометражний фільм”. Раніше фільм та його автор вже стали лауреатами кількох кінематографічних і журналістських премій.

“20 днів у Маріуполі” – це документальний фільм про напад росіян на Маріуполь 24 лютого 2022 року. У березні 2022 року Мстислав Чернов разом із фотографом Євгеном Малолєткою та продюсеркою і журналісткою Василісою Степаненко перебували у Маріуполі, де протягом 20 днів знімали руйнування, обстріли, роботу лікарів, численні жертви серед мирних мешканців.

“У стрічці показаний початок повномасштабного вторгнення, бомбардування пологового будинку та порятунок автора стрічки та його колег з Associated Press з оточеного російськими військами міста”, – сказали в Українській кіноакадемії.

Стрічка вийшла в прокат в Україні 31 серпня й вже встигла стати найбільш відвідуваним документальним фільмом, за даними кінодистриб’ютора Arthouse Traffic. Крім того, у січні проєкт отримав приз глядацьких симпатій на фестивалі незалежного кіно Sundance в США.

Джерело

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа