У Тернополі презентували книгу про УПА

218008301_10159262537888350_1463446187534355667_n

У Тернополі, в музеї національно-визвольної боротьби, відбулася презентація науково-популярної книги видавництва «Літопис УПА» відомого дослідника Сергія Волянюка «Над Збручем: Кам’янець-Подільська група УПА на Тернопільщині (друга половина 1944 р.).

Автор дослідив і зібрав цікаві матеріали про організаційну, військово-пропагандистську, диверсійну та рейдову діяльність Кам’янець-Подільської групи УПА «22 б», яка, впродовж другої половини 1944 року дислокувалася на території Тернопільського обласного проводу ОУН.

Також у книжці розкрито чимало цікавих фактів про боротьбу відділів УПА проти совєцького окупаційного режиму і частин НКВД у районах, прилеглих до річки Збруч, нинішніх Тернопільщини і Хмельниччини.

Під час презентації автор розповів про основні етапи вивчення цієї маловідомої сторінки з історії боротьби повстанської армії на теренах Тернопільщини, зробив короткий тематичний екскурс до діяльності цієї військової одиниці УПА.

Анотація до видання:

Робота Сергія Волянюка виконана в межах програми «Історія національно-визвольних змагань: складні питання та уроки», над якою працює Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини.

З-поміж учасників заходу були відомі історики, дослідники національно-визвольної боротьби Микола Посівнич і Володимир Бірчак. Вони наголосили на значущості чергової праці тернопільського автора в концепції загального дослідження і вивчення героїчної боротьби українського народу за свою незалежність.

Григорій Жибак, УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа