У Полтавському педунівері експонують виставку «Прийшли, заспівали, перемогли»

10-ті наукові Петлюрівські читання. Представлення для ЗМІ і громадськості експозиції у Полтавському краєзнавчому музеї. Створення просвітницьких відео на телеканалах «Еспресо» і «Суспільне. Полтава». Полтава вшановує свого земляка Симона Петлюру з нагоди 145-річчя від дня народження. Заходи з пошанування видатного державного і культурного діяча продовжилися у Полтавському національному педагогічному університеті (ПНПУ), де презентовано унікальну виставку «Прийшли, заспівали, перемогли».

Презентація і експонування (до 31 травня) стали можливими завдяки організаційному сприянню й в всебічній підтримці ректорки ПНПУ Марини Гриньової, кафедри історії України, яку очолює професорка, знана дослідниця історії України 20 століття Людмила Бабенко та депутатки обласної ради Яніни Барибіної.

Учасників церемонії відкриття виставки привітали директорка Департаменту культури і туризму Полтавської ОВА Ірина Удовіченко та представник Українського інституту національної памяті Олег Пустовгар.

Виставковий проєкт присвячено історії міжнародного тріумфу «Щедрика» Миколи Леонтовича, світових гастролей Української Республіканської Капели під орудою Олександра Кошиця. Проєкт створено і популяризується на грант Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

У червні минулого року авторка цього проєкту Тіна Пересунько відвідувала Полтаву. У затишному дворику Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського вона блискуче прочитала лекцію «Симон Петлюра і Культура».

 

Важливість лекції не лише у тому, що це дослідження- потужна «точка зборки» з теми пізнання Петлюри не лише як військового, громадського і державного діяча, але й як подвижника на ниві національної культури. «Родзинка» лекції ще й у тому, що супроводжується унікальними архівними аудіозаписами, й була ілюстрована фото- й кінохронікою. 

І от новий візит пані Тіни Пересунько до Полтави. Дослідниця історії «Щедрика» та культурної дипломатії України, наукова співробітниця Інституту української археографії та джерелознавства ім.М.Грушевського НАН України, засновниця Інституту М.Леонтовича у Полтавському педагогічному університеті представила виставку, провела екскурсію.

А ще пані Тіна подарувала бібліотеці імені Михайла Жовтобрюха Полтавського педуніверситету примірник своєї книжки «Щедрик. Відома пісня з невідомою історією», опублікованої для безкоштовного поширення в українських університетах на грант Посольства США.

Родзинка і суперподія на презентації в ПНПУ- це експонування унікальної платівки з написом «Щедрик» у виконанні Українського національного хору (Нью-Йорк, 1922 рік).

У межах презентації продемонстрували відеозапис виконання «Щедрика» хором «Калина» Полтавського педуніверситету.

Полтавський офіс УІНП

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа