У Нью Йорку відкривається виставка українсько-вірменської художниці Арміне Божко

Armine BozhkoАрміне Божко, Вечір, 2023, п.о., 48х60 см.

Виставка відкривається в Українському Інституті Америки

Відзначаючи відкриття свого 69-го виставкового сезону, «Мистецтво в Інституті» з радістю представляє «У присутності часу, що минає», виставку живопису землі та морських пейзажів Арміне Божко, художниці українського та вірменського походження з Лонг-Айленда.

Ці роботи досліджують інтенсивність, з якою митець охоплює дихотомії між початком і кінцем, спостереженням і пам’яттю, репрезентацією й абстракцією.

Це перша персональна вистава пані Божко з Українським інститутом Америки.

Молоді художники часто відчувають величезний тиск, щоб слідувати художньому баченню тих, чия творчість вплинула на них. Серед своїх вчителів Божко називає Михайла Гуйду, Зою Лерман, Олександра Животкова, які навчили її творчим можливостям роботи з кольором і формою.

Але Божко розширює ті формалістичні межі. Вона сприймає навколишній світ і формує його у свій оригінальний голос, дотримуючись інтуїтивного процесу, який керує нею. Вона малює знайомі мотиви зі звуковою відвертістю, виявляючи колір так, ніби це незмінний визначальний матеріал реальності, а також як найчіткіша реакція її розуму та серця на природу.

Арміне Божко народилася в Києві, Україна, в українсько-вірменській родині. Навчалася та закінчила Державну художню школу імені Тараса Шевченка та Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури, відділення монументального живопису. У 2002 році стала дійсним членом Національної спілки художників України та членом Спілки художників Вірменії.

У 2006 році вона отримала стипендію Gaude Polognia (Міністерство культури та національної спадщини Республіки Польща) за навчання в Академії образотворчого мистецтва імені Яна Матейка (Краків, Польща), а пізніше продовжила мистецьку практику в Портлендському державному університеті.

Вона брала участь у багатьох мистецьких ярмарках, серед яких Art Market Hamptons, Red Dot Miami, Art Expo New York і Reno Tahoe International Art Show.

Останні персональні виставки відбулися в KUMF Gallery (Торонто, Онтаріо) та George Billis Gallery (Нью-Йорк). Художниця представлена в George Billis Gallery (Fairfield, CT; Los Angeles, CA; New York, NY), Art Me Gallery (Київ, Україна) і Design Domaine Gallery (Spring Lake, NJ). Її роботи знаходяться в приватних колекціях Вірменії, Канади, Франції, Грузії, Італії, Норвегії, Польщі, України та США.

Арміне Божко працює на Північному березі Лонг-Айленда, де живе з чоловіком і двома синами.

Розклад роботи виставки: четвер – неділя, 12–18:00 або за попереднім записом.

Арміне Божко: У присутності часу, що минає

14 вересня – 5 листопада 2023 року

Приєднуйтесь до нас на відкритті у четвер, 14 вересня, з 18:00 до 20:00

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа