У Моринцях відбувся восьмий фестиваль Ше.Fest

26-27 серпня 2023 року в селі Моринці Черкаської області увосьме відбувся фестиваль Тараса Шевченка Ше.Fest. Він був особливий тим, що створювався виключно на волонтерських засадах і був спрямований на збір коштів для армії.

ШеFest2023-1

Під час відкриття волонтери розгорнули шефестівський прапор, виготовлений разом з відвідувачами у 2018 — тоді гігантське полотно з обрисами України було розстелене на площі перед Будинком культури в Моринцях, і всі бажаючі могли написати на ньому цитати з “Кобзаря” Тараса Шевченка. З того часу прапор став одним із символів фестивалю.

ШеFest2023-2

На локаціях фестивалю виступили музичні гурти Kozak System, Колір ночі, GG Гуляй Город, Крутий Заміс та інші, лавреат Шевченківської премії Тарас Компаніченко на чолі “Хореї козацької”, Військовий оркестр і Заслужені артистки України Руслана Лоцман та Тетяна Школьна, директорка видавництва “Віхола” Ольга Дубчак, Казкар Сашко Лірник, музикант-лірник Ярослав Камінський та багато інших учасників.

ШеFest2023-3На фото: Військовий оркестр 40-ї Окремої артилерійської бригади імені Великого князя Вітовта «Art military Band»

На Ше.Fest’і відвідувачі змогли побачити дві вистави від театрів з Вінниці та Кропивницького, відвідати екскурсії, послухати українські народні пісні на фольк-сцені, скуштувати за донат борщ з карасями — улюблену страву Тараса Григоровича.

ШеFest2023-4

ШеFest2023-5

Протягом двох днів працювали дитяча та художня галявина, ярмарок майстрів. І, звичайно ж, одні з найбільш відвідуваних локацій — Просвітницька галявина та Музична сцена. На Просвітницькій традиційно відбувся поетичний батл, у якому у фінал вийшли двоє військових, які не лише хоробро захищають країну, а і пишуть чудові вірші. Найкращим Ше.Поетом глядачі визнали військового з позивним “Рубік”.

ШеFest2023-6

Ше.Fest був заснований у 2014 році як реакція на початок війни з росією. Організатори поставили на меті відродити в українцях гордість за свою націю, розкрити по-новому образ Тараса Шевченка і показати, що культура — не припорошені пилом гіпсові бюсти нудних письменників. Це потужна та яскрава сила, здатна бути рушієм і джерелом натхнення для боротьби за свою державність.

ШеFest2023-7На фото: гурт “Хорея козацька” на чолі з Тарасом Компаніченком

Ми особливий фестиваль, заснований під час війни, ми ніколи не існували поза війною, — розповідає засновниця фестивалю Юлія Капшученко-Шумейко. — Але цього року Ше.Fest вперше відбувається під час повномасштабного вторгнення. І це нові виклики. Зокрема, це і необхідність в укриттях, які ми обладнали, і те, що ми маємо переривати програму на час повітряної тривоги, і комендантська година, і довезення учасників з Києва, яке також треба підлаштовувати під комендантську. Але це реально. Ми збираємо донати, і після завершення Ше.Fest будемо купувати дрони-камікадзе, а також прилади нічного бачення для військових із Моринської громади.

ШеFest2023-8На фото: Юлія Капшученко-Шумейко та режисер фестивалю Олександр Висоцький

Цьогоріч оргкомітет вирішив робити камерний фестиваль виключно своїми силами, не звертаючись по фінансування до звичних партнерів — просто кинули клич серед учасників, і багато хто відгукнувся. Фестиваль не вийшов камерним — багато гуртів, майстрів, художників, поетів, музикантів приїхали, щоб взяти у ньому участь. Глядачів також було неочікувано багато — декілька тисяч людей прибули з різних куточків України, щоб надихнутися атмосферою Моринців та задонатити на ЗСУ.

ШеFest2023-9

Партнери безкоштовно надали музичну сцену, допомогли з транспортом та екопосудом і навіть ГО “МХП Громаді” закупила 100 кілограмів м’яса для харчування волонтерів та учасників. Завдяки таким внескам вдалося організувати фестиваль “за нуль гривень”, хоча, звісно, він не безкоштовний. У нього вкладені час і робота багатьох людей, допомога Моринської громади та керівників Черкаської області, кожного, хто вніс хоч дрібку допомоги.

ШеFest2023-10

Протягом двох днів на 12 локаціях фестивалю збирали кошти на армію. Також для цієї мети відбувалися аукціони військових трофеїв, і навіть аукціон короваїв, гроші з якого пішли на оборону України.

Шефестівцям вдалося зібрати більше 200 тисяч гривень, які будуть направлені на купівлю чотирьох “пташок” і прилади нічного бачення для захисників України з села Моринці, які на передовій.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа