У Львові буде новий Пінзель (відео)

Screenshot - 09082017 - 04:06:28 PM

16 вересня в рамках Форуму видавців у Львові відбудеться презентація художнього альбому «Під зорею Пінзеля», виставка творів сучасних митців та показ модного одягу.

Про це під час прес-конференції на тему: “Старт культурно-мистецького проекту «Під зорею Пінзеля», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила т. в. о. директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослава Туркало.

Зранку і до вечора 16 вересня всі відвідувачі Форуму видавців зможуть оглянути одноденну пересувну виставку мистецьких творів, які були створені з думкою про Пінзеля. Тут будуть виставлені твори 35 львівських та тернопільських митців.

Скульптор Віктор Проданчук  розповів, що колись він дуже зацікавився творчістю Пінзеля, оглядав його роботи у музеях.

– Одного разу в мене виникли асоціації з його роботами. У мене були ескізи. А коли я виліпив ці скульптури, мені захотілося додати дух Пінзеля. Він – у позолоті, яка є й на роботах Пінзеля. Ми поклали її не чітко, а з потертістю, тріщинками, щоби показати, що в них є архаїка, – ділиться Віктор Проданчук.

Художник Михайло Радь вважає, що всі львів’яни, які працюють у галузі мистецтва, намагаються втримати, так званий, корінь Пінзеля.

– Пінзель – це є тінь кожного львівського художника, це є Львів, – вважає він.

Його молодий колега, художник Лесь Панчишин каже, що мав певну ідею  -зробити серію робіт на тему самоідентифікації.

– Спробував щось нове, нові матеріали. І коли запропонували взяти участь в проекті, у мене склалося все докупи: і ескізи, і матеріали, і настрої, – він каже, що створив тільки дві роботи, але творитиме надалі.

Після Львова цю виставку можна буде оглянути в Тернополі. А надалі, можливо, – в Польщі.

За словами організатора мистецької події, дизайнера-модельєра та власниці арт-студії Івони Лобан, після того, як вони почали працювати над цим одноденним проектом, раптом почали отримувати пропозиції від своїх колег.

– З Польщі приходять пропозиції зробити спільний проект. Адже твори Іоана Георгія Пінзеля є й там. Тому вони дуже втішилися, що ми робимо такий проект і запропонували об’єднати польських художників, які надихнулися творчістю Пінзеля, з нашими. Їхній проект називається «Колективна пам’ять», – каже вона.

Також, за її словами, до проекту хоче приєднатися дует дітей-вундеркіндів «Duo violins», які присвятили Пінзелю свій музичний проект з творів Баха. 

– Основне ж дійство розпочнеться о 17 годині 16 вересня в приміщенні палацу Потоцьких на вулиці Коперника. Буде презентовано другий із серії альбомів, присвячений саме Пінзелю. Альбом виданий у Києві цього року, – розповідає Мирослава Туркало.

Після презентації альбому у подвір’ї палацу Потоцьких буде концерт Оксани Мухи. А під музику гурту «Рококо» глядачам покажуть колекцію одягу від Івони Лобан. Також під цю колекцію одягу дизайнер Юлія Стадник створює взуття. А дизайнер Марта Стефура – прикраси.

Івона Лобан зізналася, що провести таку акцію її надихнули книжковий форум, світлої пам’яті Борис Возницький та письменниця Галина Вдовниченко.  Вона зауважила, що в цілому світі іспанці пишаються своїм Гауді та Далі, італійці – Мікеланджело. То ж їй захотілося, аби й українці так само пишалися Пінзелем. Але для цього треба про нього говорити, писати, малювати, ліпити. Навіть – шити одяг.

– Я спитала себе: «Що я можу зробити, щоби творчість Пінзеля стала відома більш широко?» Я – дизайнер і я можу присвятити йому колекцію одягу. Але вона повинна бути дуже затишною і носибельною, тобто – прет-а-порте.  У цих речах використовуються елементи скульптур Пінзеля, наприклад ангелик, або ж словами згадується його ім’я. Щоби його ім’я було на слуху, – Івона Лобан обрала такий шлях популяризації українського скульптора.

Вона також повідомила, що мріє в майбутньому створити кількаденний фестиваль «Під зорею Пінзеля» та проводити пленери, перформанси та інсталяції у різних містах України.

Довідка
Мета проекту – збереження  та популяризація мистецької спадщини Іоана Георгія Пінзеля – знаного українського скульптора середини XVIII століття, представника пізнього бароко і рококо.

Важливим завданням проекту є активізація мистецького середовища Львова, Тернополя та Івано-Франківська, заохочення молодих та вже добре відомих художників, скульпторів, керамістів, літературних, театральних та музичних діячів до створення мистецьких творів, перформансів, інтерпретацій, присвячених творчості І. Г. Пінзеля. Свою творчість вже погодилися запрезентувати художники М. Демцю, Р. Грабар, О. Скоп, Т. Бенях, С. Міхновський, О. Жеребецька, В. Цісарик, О.Онуфрів, Л.Каліка, О.Крохмалюк, В.Одрехівський, П.Сипняк, У.Федько, В.Проданчук, Р.Йолич, П.Романчук, Т.Тарасенко ,О.Андрущенко, В.Москалюк, М.Москалюк, П.Ярмолик,О.Білорбан, М.Радь, П.Крохмалюк, Л.Панчишин та багато інших митців.

Мистецькі твори, виконані за мотивами творчості великого скульптора, стануть основою пересувної експозиції, що її доповнюватимуть та демонструватимуть в Україні та найбільших містах Європи.

Проект передбачає у майбутньому організацію традиційного щорічного міжнародного фестивалю Іоана Георгія Пінзеля, метою якого буде не лише поширення інформації про творчість геніального галичанина в Україні та світі, а й створення унікальної мистецької платформи для творчої співпраці, спілкування з глядачами, обміну досвідом та інтеграції митців різних країн.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа