30 листопада Суспільне Мовлення запустило нову платформу архівних відео та аудіо Суспільне Медіатека https://mediateka.suspilne.media/. На презентації, яка відбулася у Lviv Media Hub, команда сайту розповіла про функції та особливості платформи.
⠀
Зараз Суспільне Медіатека працює у режимі бета-версії й налічує близько півтори тисячі відео й аудіозаписів. Їх можна відшукати у тематичних розділах за назвою чи тегом. Кожен з файлів містить опис. Команда платформи продовжує вивантажувати архівні записи на сайт, тож з кожним днем їх більшає. Серед відео – інтерв’ю з ветеранами ОУН-УПА, яких вже немає між нами – Василем Куком, Петром Дужим та іншими.
«Зараз відбувається боротьба українців за свою суб’єктність, за право бути собою, і поява цього архіву від Суспільного Мовлення як ключової культурної інституції країни — це відновлення пам’яті, це здобуток усвідомлення себе в ширшій і перспективі, ознака дорослішання України як поля, де виростають нові інституції. Суспільне зміцнюється і поява Суспільне Медіатека — це практично ще один крок до того, щоб ми могли повністю керувати своєю усвідомленістю», — сказав Євген Глібовицький, медіаексперт, дослідник суспільних трансформацій, член наглядової ради Суспільного Мовлення.
⠀
Команда Суспільне Медіатека наповнює платформу з серпня 2023 року. Основа редакції працює з львівського офісу Суспільного, крім цього редактори архіву є у кожному регіоні на філіях мовника.
⠀
Оцифрування матеріалів триває спільно з партнерами — львівським комунальним підприємством «Львівське радіо». Частину архівів перевели на цифрові носії у Центрі міської історії. Команда Суспільного також вдячна за співпрацю історику та досліднику Богдану Шумиловичу.
⠀
Зауваження та пропозиції до роботи платформи можна залишати у формі зворотного зв’язку у правому нижньому куті сайту Суспільне Медіатека.