Школа попкультури Skvot та українські агенції Taktika та TWID проведуть благодійну дискусію “Чому шрифт matters?” на тему популяризації українських шрифтів. Вона пройде 10 грудня у одному з просторів K41.
Питання створення українських шрифтів виходить за межі типографії – це частина ширшого процесу деколонізації та дерусифікації. Раніше, через нестачу власних альтернатив, на українському ринку були популярні російські шрифти. Тому зараз є великий запит на власні шрифти, створені в Україні. У жовтні цього року, дві провідні агенції TWID і Taktika, випустили власні шрифти – TwidGrotesk i Taktika Sans та зробили їх доступними для використання за донат на благодійні фонди. Дискусія буде продовженням цієї великої ініціативи та стане четвертою подією в рамках циклу лекцій про попкультурні феномени від Skvot. Вона буде присвячена важливості створення та використання українських шрифтів.
Учасниками панельної дискусії стануть Ілля Почкун – співзасновник і креативний директор агенції Taktika, Алекс Твіста – співзасновник і креативний директор агенції TWID, шрифтовий дизайнер Дмитро Растворцев та графічна та діджитал дизайнерка Олександра Корчевська. Модераторкою лекції виступить співзасновниця дизайн бюро Spiilka та ведуча подкасту “Звукопис українського дизайну” – Настічка Жеребецька. Організатором події є школа попкультури Skvot, а авторство ідеї належить піар-агенції ahentsiia.
У рамках дискускусії спікери обговорять навіщо створювати власні шрифти та що стало поштовхом для розвитку шрифтового дизайну в Україні. А також – як донести клієнту чи бренду, що шрифт справді має значення та як його монетизувати.
Дискусія відбудеться 10 грудня о 19:30 в просторі Drugstore, за адресою Кирилівська 41. Після події на гостей чекає нетворкінг у Community Cafe.
Долучитись до лекції можна за попередньою реєстрацією у чат-боті. Перегляд лекції онлайн безкоштовний, а квиток на офлайн захід – за донат від 300 грн на K41 Community Fund, який опікується такими підрозділами як: 72-а окрема механізована бригада ім. Чорних Запорожців, медичний батальйон “Госпітальєри” та інші. Кількість місць на відвідування події офлайн обмежена.