У Києві пройде благодійна дискусія про деколонізацію шрифтів

Школа попкультури Skvot та українські агенції Taktika та TWID проведуть благодійну дискусію “Чому шрифт matters?” на тему популяризації українських шрифтів. Вона пройде 10 грудня у одному з просторів K41.

Питання створення українських шрифтів виходить за межі типографії – це частина ширшого процесу деколонізації та дерусифікації. Раніше, через нестачу власних альтернатив, на українському ринку були популярні російські шрифти. Тому зараз є великий запит на власні шрифти, створені в Україні. У жовтні цього року, дві провідні агенції TWID і Taktika, випустили власні шрифти – TwidGrotesk i Taktika Sans та зробили їх доступними для використання за донат на благодійні фонди. Дискусія буде продовженням цієї великої ініціативи та стане четвертою подією в рамках циклу лекцій про попкультурні феномени від Skvot. Вона буде присвячена важливості створення та використання українських шрифтів.

Учасниками панельної дискусії стануть Ілля Почкун – співзасновник і креативний директор агенції Taktika, Алекс Твіста – співзасновник і креативний директор агенції TWID, шрифтовий дизайнер Дмитро Растворцев та графічна та діджитал дизайнерка Олександра Корчевська. Модераторкою лекції виступить співзасновниця дизайн бюро Spiilka та ведуча подкасту “Звукопис українського дизайну” – Настічка Жеребецька. Організатором події є школа попкультури Skvot, а авторство ідеї належить піар-агенції ahentsiia.

У рамках дискускусії спікери обговорять навіщо створювати власні шрифти та що стало поштовхом для розвитку шрифтового дизайну в Україні. А також – як донести клієнту чи бренду, що шрифт справді має значення та як його монетизувати.

Дискусія відбудеться 10 грудня о 19:30 в просторі Drugstore, за адресою Кирилівська 41. Після події на гостей чекає нетворкінг у Community Cafe.

Долучитись до лекції можна за попередньою реєстрацією у чат-боті. Перегляд лекції онлайн безкоштовний, а квиток на офлайн захід – за донат від 300 грн на K41 Community Fund, який опікується такими підрозділами як: 72-а окрема механізована бригада ім. Чорних Запорожців, медичний батальйон “Госпітальєри” та інші. Кількість місць на відвідування події офлайн обмежена.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа