У Кракові відбувся Арт-Пікнік, присвячений Дню Незалежності України

Світлана Мельник

Кулінарний майстер-клас від української телезірки, виступ кобзарів і показове шоу капоейри, українські читання для дітей та спільне плетіння українських віночків — це далеко не все, що мали змогу відвідати українці Кракова під час святкування Дня Незалежності України. Цього року свято  відзначили нестандартною і атмосферною подією. Art-Picnic Слави Фролової підготував насичену і різноманітну програму, яку було презентовано мешканцям і гостям Кракова у парку ім. Марка Грехути.

Turisti-z-Ispaniї-ohoche-fotografuvalisya-v-foto-zoni-Art-Piknika-1

250820194143

“Ой, чий то кінь стоїть…” – розливався над парком неповторний спів  “Шпилястих Кобзарів” під акомпонемент бандур. Зацікавлені туристи приєднувалися до гурту українських слухачів, випитуючи, що ж то за дивний інструмент. Українського колориту додав і DJ Іван Кей  з українським джазом від проекту Jazz-kolo та “Кімната Гретхен” – український інді-гурт з берегів Дніпра.

А тим часом в парку відбувалося чимало цікавого.

250820194141

Ну, найперше — яке ж свято без традиційної української страви? Цього разу з українською кухнею гостей знайомив справжній зірковий експерт Євген Клопотенко  – співзасновник ресторану “100 років тому вперед”, автор популярного в Україні кулінарного сайту, постійний експерт програми „Сніданок з 1+1”, в якій вчить глядачів готувати легко і смачно.

Majster-klas-z-Єvgenom-Klopotenkom

В Україні Євген робить несамовито цікаву і важливу справу — він збирає автентичні старовинні українські рецепти і відроджує справжню українську кухню. Три таких страви спробували і учасники краківського майстер- класу. Ви щось чули про качану кашу, топчанку  чи верещаку? Я теж раніше ні. А це давні українські страви і, звісно, смачні. Не втримаюся, щоб не поділитися рецептом топчанки. Це просто. Зварену в шкірках картоплю розтовкти з невеликою кількістю вареної квасолі, додати сухого маку, солі, перцю і засмачити олією. Все. Але це вам уже не якесь там картопляне пюре…

Pislya-zahoplyuyuchogo-majster-klasu-vid-Єvgena-Klopotenka

Сам Євген теж дуже задоволений можливістю презентувати українську кухню за кордоном: “Це наші національні страви. Вони круті, і про них має знати весь світ. Сьогодні їх скуштували поляки. І це тільки початок. Ви ще багато разів почуєте від мене словосполучення «українська кухня». Я буду це все робити до тих пір, доки кожен українець не скуштує пизи, шпундру та гамулу. Доки всесвіт не скаже: «Всі раніше думали, що в Україні є лише борщ. Але ми до біса помилялися».

До речі, Євгена дуже засмучують зазіхання різних країн на борщ в сенсі національної страви, тож він поставив за мету … зареєструвати його в ЮНЕСКО як страву українську. Уже вболіваю і з цікавістю зазирну на сайт klopotenko.com, куди і вас запрошую. Це не реклама. Після дегустації солоного гарячого кавуна-гриль з чілі від Клопотенка впевнена: там буде багато революційного і цікавого.

Для тих, хто більше цікавиться спортом, аніж кулінарією, на Українському Арт-Пікніку Краків- 2019  теж знайшлося багато цікавого. Тренування з йоги, фітнесу, зумби, муай-тай, показові виступи капоейри та спортивного і бойового самбо, прикладна самооборона та карате.

zanyattya-z-jogi

Діти теж не нудилися. В літературному куточку фестивалю для них було організовано спеціальну програму: читання українських дитячих книжок, вікторини та майстер-класи з подарунками, аква-грим у національних барвах, активні навчальні ігри, виставка дитячого малюнка «Добра людина».

250820194157

250820194125-1

А театральні майстер-класи від акторів Львівського Молодіжного театру “Мельпомена” та Творчої школи Павла Табакова,  майстер-клас з плетіння вінків від Фонду масових видовищ (Fundacji Widowisk Masowych) захопив і дітей, і їхніх батьків. Діючий при Фонді Осередок Української Культури і Мистецтва в Кракові презентував перфоманс, який частково відтворив традицію українських свят весняно-літнього циклу.

250820194155

250820194132

Керівниця  проекту Арт-Пікнік Слава Фролова, яка теж була присутня на Арт-Пікніку у Кракові, в коментарі для “Нашого Слова” зазначила:

– Такий неофіційний формат дозволяє і українцям, і полякам відчути себе тут комфортно і з відкритим серцем сприйняти українську культуру. Бо коли ти приходиш на якийсь захід, де треба тримати ноту, це трохи сковує. А сьогодні, я сподіваюся, цей Арт-Пікнік  допоможе розбити якісь існуючі напруги, люди мають можливість зануритися в нашу культуру, не відчуваючи якогось дискомфорту. Ми дуже б хотіли, щоб нашу культуру любили і розуміли, цікавилися українським театром, музикою, літературою. Мистецтво — це мова, яку всі розуміють.Slava-Frolova-480x581

 

Нагадаємо, свято відбулося завдяки  організаторам: Генконсульству України в Кракові та SLAVA FROLOVA – GROUP, за підтримки Уряду міста Кракова та Фестивального бюро Кракова.

Джерело – Наше Слово, Варшава

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа