Місце: Актова зала головного корпусу Львівської політехніки (адреса: м. Львів, вул. С. Бандери, 12).
Коли: 16 грудня 2024 року. Початок о 16:00 год.
Організатор: Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою
Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК).
16 грудня 2024 року в Національному університеті «Львівська політехніка» Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою проводить мистецьку подію у день перед Різдвом «Соломія Івахів: Музика. Слава. Слово».
Львів’янка, випускниця Спеціалізованої музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької, знана американська скрипалька, солістка і виконавиця камерної музики Соломія Івахів активно пропагує українську музику в найкращих концертних залах не тільки США, Європи, Азії, і, звісно, України, але також успішно записує твори української музики.
«Ми зараз маємо цю відповідальність — відкрити перед собою і перед світом українську музику», — вважає Соломія Івахів, невтомна популяризаторка української музики та української культури у світі, активна громадська діячка, одна з найцікавіших представниць нової генерації молодих музикантів.
Соломія Івахів переконана, що для того, щоб бути справжнім артистом, треба мати чітку громадянську позицію. Саме це життєве кредо у поєднанні з Богом дарованим талантом і неймовірною працьовитістю створили артистку світового рівня, з якою ми матимемо нагоду познайомитися ближче.
За словами Ірини Ключковської, директорки МІОКу: «Подію плануємо ексклюзивну. Матимемо змогу не лише послухати музику у віртуозному виконанні Соломії, але й поспілкуватися, почути про її колосальну роботу в Українському інституті, про волонтерство, особисті зустрічі з ключовими особами американського політикуму».
Тож під час мистецької події ви матимете чудову нагоду довідатися:
-
яким був шлях творчого і громадянського зростання славетної скрипальки;
-
якою є сьогодні місія Українського інституту Америки у Нью Йорку та які завдання реалізує Соломія Івахів на посаді артистичного директора для Музичної серії Інституту;
-
якою є її візія мистецької дипломатії в сучасному світі;
-
якими своїми проєктами вона пишається найбільше;
-
з якими цікавими особистостями перетиналися її творчі шляхи,
а також насолодитися неймовірною виконавською майстерністю Соломії Івахів.
Ця зустріч — для всіх, хто любить українську музику, пишається нашими талантами і хто вже живе в очікуванні Різдвяного чуда. Гарантуємо гарні емоції та доторк до прекрасного!
Випускниця Спеціалізованої музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької у Львові скрипалька Соломія Івахів здобула фахову освіту за кордоном і гастролює світом, пропагуючи українську музику. Соломія закінчила Музичний інститут ім. Куртіс у Філадельфії, в якому до неї ще ніхто з українців не вчився гри на скрипці, і стала першою українкою, яка за 90-літню історію Інституту, отримала посаду концертмейстера симфонічного оркестру цього елітарного музичного закладу. Нині вона завідує струнним відділом і є професором скрипки й альта в Університеті Коннектикут і Консерваторії Лонджі Бард коледжу, а також упродовж останніх років як артистичний директор очолює Музичну серію (Music at the Institute — MATI) Українського інституту Америки (Нью-Йорк). Крім закордонних виступів, Соломія Івахів багато грає в Україні, всі кошти від українських гастролей передає на потреби ЗСУ.
Соломія Івахів виступає на сцені славнозвісних Карнеґі-Голу, Меркін-Голу, Філд-Куртіс-Голу, Пікман-Голу та ін. Скрипалька має сольні виступи з симфонічними оркестрами: Чарльстонським, Стамбульським державним, Словацьким національним, Південної Юти, Лове Меріон у США, Хунанським у Китаї тощо. У рідній Україні вона виступає з Національним оркестром, Академічними оркестрами Львівської та Чернігівської філармоній, камерними оркестрами «Віртуози Львова», «Київська камерата», Українським Фестивальним Оркестром та ін.
Заслужена артистка України (2021), відзначена Нагородою музичного інституту ім. Куртіс «Визначний випускник» (2019) та Срібною медаллю на міжнародному конкурсі Global Music Awards за альбом «Шлях до Свободи — 100 років української нової класичної музики» (2016).