У 2023 році Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького оцифрувала 1817 об‘єктів

lnag_da_2023_press

Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького спільно з громадською ініціативою My Future Heritage завершили ще один етап проєкту «Цифровий архів ЛНГМ» – онлайн-платформи, каталогу колекції творів Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького, який передбачає вільний онлайн-доступ до творів зі збірки Галереї, багато з яких раніше не були доступні відвідувачам.
У 2023 році за підтримки Українського культурного фонду команда проєкту шляхом фотофіксації та 3D сканування оцифрувала 1817 об‘єктів, зокрема твори живопису, графіки, об’ємно-просторової пластики та фотоматеріал: живопис – 835 одиниць, фотографія – 932 одиниці, скульптура в 3D форматі – 50 одиниць.
На платформу додали новий розділ, присвячений документації, що зберігається у ЛНГМ – цікавому історичному та мистецькому матеріалу, який потребує оцифрування та глибшого дослідження.

Також на вебплатформу інтегровано один із наших попередніх міжмузейних проєктів – Pinsel.AR, присвячений дослідженню мистецької спадщини скульптора Йогана Георгія Пінзеля.
Відвідувачі сайту ЛНГМ вже зараз можуть побачити раніше недоступні твори мистецтва з фондових збірок Галереї, а також ознайомитись із зібраним та описаним матеріалом українською та англійською мовами.
Висловлюємо велику вдячність всім учасникам проєкту: керівництву ЛНГМ, фондовикам, реставраторам, відділам наукової та науково-експозиційної роботи, відділу промоції та фандрейзингу, членам громадської ініціативи, IT розробникам, фотографам, фахівцям з 3D візуалізації, редакторам, перекладачам. Також висловлюємо подяку за підтримку керівництву та працівникам Українського культурного фонду та Міністерству культури та інформаційної політики.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа