«Суспільне» покаже концерт Жадана «Усі вірші»

Концерт транслюватимуть по радіо та телебаченню до Дня Конституції України 28 червня.

«Пропонуємо вам присвятити час послухати і подивитися в записі великий поетичний вечір «Усі вірші» знаменитого українського поета, прозаїка, перекладача, громадського діяча та лідера гурту «Жадан і Собаки» і «Лінія Маннергейма» Сергія Жадана, який мобілізувався до лав ЗСУ, до 13-ї бригади Національної гвардії України «Хартія», 6 червня», — говориться на сайті суспільного мовника.

На «Радіо Культура» концерт транслюватимуть 28 червня о 20:00, на телеканалі «Суспільне Культура» запис покажуть о 22:15. 

«Концерт — презентація повного зібрання творів у одному томі на 1400 сторінок, що увібрали в себе 16 поетичних збірок автора. Понад 700 віршів, написаних з 1993 по 2023 роки — 30-літня творчість Жадана, що бринить та резонує з серцями українців, прихильників сучасної української літератури», — говорять на каналі.

Концерт у столичному Палаці спорту відбувся наприкінці травня. 

«Вірші, що хотів читати сьогодні — підбирав давно, десь місяць тому чи, може, навіть більше. Хотілося почитати щось нове і щось давніше. Я відібрав тоді цей вірш, тому що мені подобалася метафора «ніч схожа на розгромлену типографію». І от кілька днів тому в Харків прилетіла ракета і потрапила в друкарню. Загинуло багато людей, було спалено багато книжок. І це той випадок, коли все це перестає бути метафорою, а стає нашою реальністю. Тому в якийсь момент подумав, що, може, варто цей вірш прибрати, щоб не було надто прямих асоціацій, а потім вирішив — не треба нічого прибирати, бо треба про все це говорити. А головне, що потрібно — підтримувати українські книговидавництва», — сказав тоді Сергій Жадан зі сцени.

Весь прибуток від концерту-зустрічі передали на підтримку ЗСУ, зокрема на потреби 13-ї бригади Національної гвардії України «Хартія». 

джерело: mediaport

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа