Степан Бандера – розвіяти міфи

420041719_379679524751933_6421302371575590908_n

У приміщенні Броварської міської публічної бібліотеки відбулася зустріч-презентація «Степан Бандера: правда і міфи», присвячена 115-річчю від дня народження Степана Бандери та 95-річчю створення ОУН.

Гостем бібліотеки був Віктор Рог – історик та громадський діяч, редактор газети ОУН «Шлях Перемоги».

Зустріч відкрили вихованці Броварської міської музичної школи для дітей. Георгій Гордійчук виконав на бандурі композицію «В’язанка». Містком до початку розмови стала пісня «Батько наш Бандера», яку заспівала для присутніх Антоніна Костюк.

Віктор Рог зупинився на найважливіших фактах біографії Степана Бандери, провів паралелі із сьогоденням. Разом із присутніми історик розмірковував, як так сталося, що саме постать Бандери стала такою знаковою як для українців, які виборювали свою державу, так і для їхніх ворогів; чому навколо цієї особистості так багато міфів та фейків, чому саме Бандері приписують стільки висловів та дій, що насправді йому не належать…

«Бандера сьогодні дуже актуальний. Бандера, як символ і як орієнтир. Кажуть, що Бандера роз’єднує. І це є правда. Бандера роз’єднує патріотів від зрадників, Бандера роз’єднує залізо від іржі, Бандера роз’єднує зерно від куколю, Бандера роз’єднує правду від брехні. І його дві іпостасі: Бандера як організатор і політичний діяч і Бандера як теоретик і ідеолог сьогодні є дуже і дуже актуальними.

Степан Бандера для нас знаковий тим, що він ніколи не зраджував своїх переконань, не відступався зі своїх позицій, не мімікрував і не підлаштовувався. Він ніколи не відрікався від своєї відповідальності», – зазначив Віктор Рог.

На зустрічі відбулася презентація книги Данила Чайковського «Степан Бандера: людина – борець – провідник» та збірника творів Степана Бандери «Перспективи української революції». Говорили також про видання, вже наявні у фонді бібліотеки, серед яких дослідження Миколи Посівнича, книга Святослава Липовецького, збірка праць українських та іноземних істориків. Від «Книгарні бандерівців» до бібліотеки було передано добірку історичної літератури, зокрема твори Петра Мірчука, Івана Патриляка, Юрія Липи.

420048784_379679504751935_2216873932904240003_n

Наприкінці учасники отримали відповіді на запитання і щиро дякували за таку інформативну й насичену зустріч, яка вкотре змусила замислитися про важливі історичні паралелі, сучасні виклики та необхідність постійної самоосвіти й осмислення історичних процесів та визначних постатей.

Лідія Стрельченко

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа