Після успішних жовтневих презентацій «Щоденника національного героя Селепка Лавочки» на Тернопільщині, 20 листопада «Книгарня Бандерівців» завітала до справжніх перлин тернопільського краю: Бережан та Підгайців. І у центрі уваги літературного життя у цих мальовничих містечках знову опинився Селепко Лавочка.
Першими нашого національного героя зустріли організатори презентації у виставковій залі Обласного музею Богдана Лепкого у Бережанах. Знайомство шанувальників художнього слова із Селепком Лавочкою відбулось за участі директора видавництва «Українська Видавнича Справа», головного редактора «Шляху перемоги» Віктора Рога та керівника Української Інформаційної Служби, автора передмови до «Щоденника» Олега Вітвіцького.
Віктор Рог зосередив увагу присутніх на важливості книговидання у часі війни. Він розповів історію перевидання представленого бестселера і познайомив читачів із постаттю автора книги – Юрія Тиса-Крохмалюка.
Олег Вітвіцький представив бойовий та життєвий шлях національного героя, заінтригувавши присутніх оповіддю про те, що Селепко Лавочка міг дожити до наших днів, активно підтримуючи українських військових – гідних нащадків його дивізійних побратимів. На думку Олега Вітвіцького, Селепко Лавочка просто зобов’язаний стати одним із найпопулярніших літературних героїв сьогодення і в цьому він розраховує на підтримку і допомогу всіх учасників презентації.
Бережанці з цікавістю сприйняли таку ідею і запевнили, що Селепко Лавочка ще неодноразово збиратиме коло своїх шанувальників у Бережанах, задля спілкування та обговорення вражень від прочитаного «Щоденника».
Презентація у підгаєцькому Бібліоцентрі розпочалась щемливою повстанською піснею у виконанні Марти Козак та Світлани Верцюх. Після атмосферного вступу, Віктор Рог та Олег Вітвіцький розповіли зацікавленій аудиторії історію поступу Селепка Лавочки з часу перевидання книги. Віктор Рог наголосив, що 2024 рік – це не лише рік 120-ліття від дня народження Юрія Крохмалюка, але й 70-ліття з часу першої появи «Щоденника» у далекій Аргентині.
Олег Вітвіцький звернув увагу на актуальність книги в контексті сучасності, назвавши її справжньою літературною терапією у час тривог, випробовувань і небезпек. Автор передмови також звернувся до присутніх на події вчителів та учнів, запропонувавши внести «Щоденник» до переліку книг для позашкільного читання.
Ідея щодо використання таких творів, як «Щоденник національного героя Селепка Лавочки» у шкільній програмі звучала рефреном на обох літературних зустрічах, підкреслюючи суспільний запит на героїчну літературу про звитяги українських воїнів різних епох: від далекої минувшини до сьогодення і прийдешніх часів.
Українська Інформаційна Служба