Росіяни знову поцілили у будівлю, яка має історичну та архітектурну цінність

Zhitomyrska

Зранку 17 жовтня під час чергового терористичного акту проти українського народу, росіяни поцілили у житлову будівлю, яка має історичну та архітектурну цінність.

18 людей рятівники дістали з-під завалів. На жаль, є загиблі.

Будинок по вулиці Жилянській, попри те, що не є пам’яткою, – є зразком історичної забудови 19 сторіччя.

За інформацією краєзнавця Антона Короба, звів будівлю купець 1-ої гільдії Іоселіан Іцкович (Йосип Ісакович) Лев, який був власником фабрики гнутих меблів та металевих виробів на цій же вулиці.

За задумом власника, це мав бути так званий прибутковий будинок, для подальшої здачі в оренду.

«Сподіваємося, що ця будівля попри тяжкі ушкодження буде зрештою відреставрована. Хоча цей будинок і не мав офіційного статусу пам’ятки, він є частиною архітектурного ансамблю, який формує  історичну атмосферу міста», – сказала заступниця Міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва. 

Нагадаємо, лише тиждень тому, 10 жовтня, внаслідок масованого ракетного обстрілу Києва зазнали пошкоджень фасади, а також частково дахи і елементи інтер’єрів цілої низки культурних та освітніх інституцій.

Окрім того, зазнали пошкоджень об’єкти житлової забудови, які є пам’ятками архітектури (переважно місцевого значення) 19 століття – початку 20 століття. Зокрема, житловий будинок на вулиці Терещенків, 13, збудований Богданом Ханенком.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа