«Родинна пам’ять про війну» – музейний проект, за яким до музею надійшли сотні бентежних родинних історій із сімейних архівів із різних куточків України.
Нова виставка – десять оповідей, десять есеїв, що як різнобарвна мозаїка складаються в широке життєве полотно й відтворює складну та суперечливу історію України в Другій світовій війні.
«Трагедія рятівниці» – оповідь не лише про порятунок чужих дітей у надскладних умова окупації, а й особиста трагедія Олександри Шулежко як жінки, чоловік якої був репресований; матері, що втратила сина.
«Президент УГВР» – історія діяча українського визвольного руху Кирила Осьмака, який 16 повоєнних років свій день народження (9 травня) зустрічав за кам’яними мурами Владимирського централу.
«Віщий сон» – розповідь про мисткиню Анастасію Дігтяр (Рак), яка під час примусової праці в Німеччині знаходила розраду в малюванні, чим визначила свою майбутню професію.
«Таємниця старої хати» – історія біженців із Донецька, які у 2017 р. у старій батьківській хаті на Львівщині знайшли унікальні реліквії та вперше дізналися про приналежність своєї родини до переслідуваних душпастирів Української греко-католицької церкви.
Один із есеїв виставки має символічну назву – «Реабілітований життям». Ця назва збігається із завданням Музею: продовжувати «реабілітовувати» та доносити приховані складні життєві історії, які через родинну пам’ять мають стати частиною пам’яті національної.
У зустрічі візьмуть участь представники родин, чиї історії лягли в основу проекту. Це можливість почути музейні есеї з перших вуст.
7 травня 2019 р. о 14:00
Київ, вул. Лаврська, 27
Головна експозиція Музею