Рай: ікони на ящиках з-під озброєнь – живопис Катерини Білокур. Спроба мистецького діалогу

Друзі! 19 червня о 16.00 в музеї відкривається виставка ікон на ящиках з-під озброєнь київських художників Соні Атлантової та Олександра Клименка.

Новий виставковий проєкт присвячується темі Раю і пам’яті Катерини Білокур. У серії робіт з 14 ікон, що експонуватимуться на виставці, відбувається спроба своєрідного діалогу з творчим спадком видатної художниці. Простір класичної ікони наповнюється квітами (що є стрижневим образом у творчості К. Білокур) як символічним уособленням раю. Рай Катерини Білокур отримує нові смислові навантаження (зокрема богословські) і стає головною антитезою війни і смерті. Простір раю осмислюється як простір свободи і щастя, як те, за що борються українці, і як кінцева точка нашого шляху. Таким чином своєрідною іконою раю стає мирна Україна після перемоги над ворогом…

В експозиції виставки ікони органічно перегукуватимуться з оригінальними творами Катерини Білокур з колекції Національного музею декоративного мистецтва України: «Квіти і калина (Жоржини)» (1940 р.), «Польові квіти» (1941 р.), «Буйна» (1944–1947 рр.).

Ікони на ящиках з-під озброєнь – мистецький проєкт Соні Атлантової та Олександра Клименка, головною ідеєю якого є перетворення смерті (символом якої є ящик від озброєнь) на життя (яке в українській культурі традиційно уособлює ікона).

Ящики, на яких пишуться ікони, привезені із зони бойових дій. Саме тому ікони, виконані на їхніх фрагментах, є мовчазними, але промовистими свідками цієї війни.

Соня Атлантова – художниця, письменниця. Працює у галузі монументального і станкового малярства, книжкової графіки, інсталяції, учасниця низки виставок в Україні та за кордоном.

Олександр Клименко – художник, мистецтвознавець, письменник (під псевдонімом Олаф Клеменсен), член Національної спілки художників України. Працює в галузі станкового та монументального живопису. Учасник виставок в Україні та за кордоном, організатор літературно-мистецьких акцій та перформансів. Автор низки мистецтвознавчих статей та прозових і поетичних книжок.

Виставка триватиме до 31 липня 2024 р.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа