Психологічна драма Мантаса Кведаравічюса вийшла онлайн

Парфенон

В онлайн-кінотеатрі Takflix вийшов фільм «Парфенон» литовського режисера Мантаса Кведаравічюса. Стрічка доступна мовою оригіналу з українськими субтитрами на території України.

«Парфенон» – це психологічна драма. У дешевому борделі біля підніжжя афінської фортеці чоловік пригадує значні події свого життя. Його пошуки любові і слави переповідають і переживають інші: повія з невиліковним минулим, гангстер, за яким полює зла доля, зневірена художниця-іконописець. В одній з історій чоловік знаходить своє багатство, в іншій – стає бродягою-пророком, у ще іншій – повертається додому до своєї дружини. Спогади зраджують його, але він знає напевно, що в одному з цих життів його буде вбито.

Стрічка досліджує вплив минулого, внутрішні й зовнішні кордони людини, її бажання та пам’ять. Події фільму розгортаються в Афінах, Одесі та Стамбулі.

Мантас Кведаравічюс присвятив три роки етнографічному дослідженню, щоб втілити ідею. Тривале спостереження помітне і в його попередніх роботах. Стрічка «Барзах» (2011) про тортури та викрадення людей у Чечні здобула відзнаку Берлінського кінофестивалю. Ще один фільм Мантаса «Маріуполіс» присвячений фіксації повсякденного життя мешканців Маріуполя в умовах війни.

Одну з головних ролей у «Парфеноні» зіграла Рита Бурковська – це повнометражний дебют акторки. Наступною роботою Бурковської стала стрічка «Бачення метелика» Максима Наконечного, де вона зіграла головну героїню аеророзвідницю Лілю.

Оператором-постановником «Парфенону» разом з Мантасом був В’ячеслав Цвєтков. Він допомагав створювати попередню роботу режисера «Маріуполіс», а також такі українські фільми: «Брама», «Жінки, що грають в ігри», «Холодний яр», «Земля блакитна, ніби апельсин» та інші.

50% кожного проданого квитка на фільм «Парфенон» Takflix передає на евакуацію з Маріуполя та підтримку маріупольців, що були змушені покинути свої домівки.

Мантас Кведаравічюс – литовський режисер і документаліст. Після початку повномасштабного вторгнення Мантас повернувся до Маріуполя, щоб задокументувати воєнні злочини росії. Режисер загинув від рук російських військових навесні 2022 року.

Фільм
Кадри
Постер
Трейлер

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа