Програма V фестивалю
«Зимові забави Азбукового Королівства»
14-15 грудня 2018
14 грудня (п’ятниця)
Зал 1 – 11:00 – 12:00 – Гра для підлітків «Сторікубс» – складання історії та малювання коміксу. Проводить Сусанна Ангелова.
Зал 1 – 11:00 – 15:00 – Майстер-клас «Різдвяна писанка». Проводить Микола Гончарук.
Зал 2 – 11:00 – 12:00 – Майстер-клас з розпису еко-торбинок «Дивозвірі» за мотивами художніх робіт Марії Примаченко. Проводить Ганна Губська.
Зал 2 – 11:00 – 12:00 – Майстер-клас «Різдвяна папірня» від Лесі Іванченко. Багатьом відомо, що вперше папір було винайдено китайським сановником Цай Лунем. А чи знали ви про секретну технологію виготовлення іскристого паперу в Давньому Китаї? Подейкують, її було втрачено.Однак ми здійснили сміливу спробу відтворити іскристий папір у нашій імпровізованій майстерні. Пропонуємо відвідувачам приєднатися до процесу створення диво-аркушів і зробити іскристий папір власними руками.
Зал 2 – 11:00 – 12:00 – Майстер-клас «Мармурування» із декоративного оздоблення книги проводить Ірина Боса. Тут ви дізнаєтеся більше про один із давніх способів оформлення книжкової обкладинки та створите власну.
Зал 1 – 12:00 – 13:00 – Майстер-клас зі створення збірки коляд від Інни Прохацької.
Зал 1 – 12:00 – 13:00 – «Скрипторій» від Галини Карпінчук. На майстер-класі ви дізнаєтеся про історію виникнення абетки; про типи давнього письма – устав, півустав, скоропис; про матеріали, за допомогою яких створювали рукописні книги.
Зал 2 – 12:00 – 13:00 – Майстер-клас «Музейна папірня» від Лариси Коренди. У нашій імпровізованій майстерні ви дізнаєтесь про історію виникнення паперу, познайомитесь з процесом його виготовлення і зможете зробити папір власними руками.
Зал 2 – 12:00 – 13:00 – Майстер-клас «Історія виникнення листівки» від Ганни Губської.
Зал 2 – 12:00 – 13:00 – Майстер-клас «Ґраттаж» (воскографія) від В’ячеслава Гришка познайомить зі способом створення ілюстрації, який застосовували графіки на поч. ХХ ст. Майстер-клас розширить ваше уявлення про створення ілюстрації, адже малюнок можна створити не тільки фарбами, кольоровими олівцями, вугіллям та тим, що, власне, малює. Від фр. Gratter – шкребти, дряпати – це спосіб нанесення малюнка шляхом продряпування пером або гострим інструментом на папері чи картоні, попередньо оброблених спеціальною сумішшю барвника та воску.
Зал 4 – 12:00 – 13:00 – Презентація книжки поета Анатолія Качана «За нашим садом грає море» – мариністичні вірші у формі гри напередодні свята Миколая, котрий вважається покровителем мореплавців.
Анатолій Качан – один з найвідоміших сучасних українських поетів, що творять для дітей, лауреат літературних премій ім. Миколи Трублаїні та ім. Лесі Українки. До сучасних читанок, підручників та книжок для позакласного читання вміщено понад 50 поезій А.Качана, що рясніють скоромовками, забавлянками та іншими ігровими текстами.
В презентації візьмуть участь учні 4–5-х класів СШ № 163 м. Києва. Керівник – Оксана Вікторівна Казачек.
Зал 5 – 12:00 – 13:00 – Презентація книги-календаря адвента від видавництва «Наїрі». Розпочнемо святкування Різдва разом!
Зал 1 – 13:00 – 14:00 – Літературна гра зі створення детективної історії для підлітків та дорослих. Проводить Сусанна Ангелова.
Зал 2 – 13:00 – 14:00 – Майстер-клас «Різдвяна листівка» від художниці Олени Терехової.
Зал 2 – 13:00 – 14:00 – Майстер-клас «Різдвяна папірня» від Аліси Шрамко. Багатьом відомо, що вперше папір було винайдено китайським сановником Цай Лунем. А чи знали ви про секретну технологію виготовлення іскристого паперу в Давньому Китаї? Подейкують, її було втрачено.Однак ми здійснили сміливу спробу відтворити іскристий папір у нашій імпровізованій майстерні. Пропонуємо відвідувачам приєднатися до процесу створення диво-аркушів і зробити іскристий папір власними руками.
Зал 4 – 13:00 – 14:00 – Запрошуємо батьків, вчителів та всіх дорослих, які працюють з дітьми на презентацію порадника Катерини Немири «Кожна дитина – художник». На заході мова йтиме про особливості творчого бачення дитини, акценти, на які треба звернути увагу під час занять образотворчим мистецтвом чи викладання інтегрованих курсів, а також про те, як використовувати методичний порадник з коментарями у практичній діяльності педагогів та батьків.
Катерина Немира – відома в Україні художниця, скульптор, письменниця, педагогиня. Працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва (кераміка).
Зал 1 – 14:00 – 15:00 – Майстер-клас з ілюстрації «Особливі Закони ілюстрації» від Катерини Немири – художниці, скульпторки, письменниці та педагогині.
Зал 2 – 14:00 – 15:00 – Майстер-клас «Ґраттаж» (воскографія) від В’ячеслава Гришка, де ви познайомитеся зі способом створення ілюстрації, який застосовували графіки на поч. ХХ ст. Майстер-клас розширить ваше уявлення про створення ілюстрації, адже малюнок можна створити не тільки фарбами, кольоровими олівцями, вугіллям та тим, що, власне, малює. Від фр. Gratter – шкребти, дряпати – це спосіб нанесення малюнка шляхом продряпування пером або гострим інструментом на папері чи картоні, попередньо оброблених спеціальною сумішшю барвника та воску.
Зал 1 – 15:00 – 16:00 – Майстер-клас з атрибуції стародруків «Таємниці давніх книжок» від Валентини Бочковської, директора музею. У кожного з присутніх буде можливість не лише доторкнутися до наших найдавніших книг, але й поринути в тексти та почитати із стародруків, яким вже 300-400 років.
Зал 2 – 15:00 – 16:00 – Майстер-клас «Мармурування» із декоративного оздоблення книги проводить Ірина Боса. Дізнаєтесь про один із давніх способів оформлення книжкової обкладинки та створите власну.
Зал 2 – 15:00 – 16:30 – Майстер-клас «Пегас» від Олени Терехової. Міфологічний крилатий кінь, що народився з крові горгони Медузи, з давніх часів вважається символом поетичного таланту, а вислів «осідлати Пегаса» позначає опанування поетичної майстерності. На нашому майстер-класі вас не вчитимуть ловити Пегаса використовуючи золоті віжки чи інші хитрощі, ви зможете створити його самі.
АКЦІЇ ВПРОДОВЖ УСЬОГО ДНЯ
• Гра «Розпізнай герби друкарів України»;
• Гра «Підбери назву професії творців старовинної книги»;
• Гра «Меморі» для дорослих і дітей;
• Майстер-клас «Лаврська друкарня» від Олександра Рачковського. Ви отримаєте можливість не тільки побачити, як друкували в давнину зі спеціальних друкарських форм на верстаті, але й власноруч зробити відбиток;
• Майстер-клас «Інтролігаторська майстерня». Про особливості виготовлення окладів та оправ до видань розповість Олег Будзан.
15 грудня (субота)
Зал 1 – 11:00 – 12:00 – Майстер-клас «Ґраттаж» (воскографія) від В’ячеслава Гришка, де ви познайомитеся зі способом створення ілюстрації, який застосовували графіки на поч. ХХ ст. Майстер-клас розширить ваше уявлення про створення ілюстрації, адже малюнок можна створити не тільки фарбами, кольоровими олівцями, вугіллям та тим, що, власне, малює. Від фр. Gratter – шкребти, дряпати – це спосіб нанесення малюнка шляхом продряпування пером або гострим інструментом на папері чи картоні, попередньо оброблених спеціальною сумішшю барвника та воску.
Зал 1 – 11:00 – 15:00 – Майстер-клас «Різдвяна писанка». Проводить Микола Гончарук.
Зал 2 – 11:00 – 13:00 – Майстер-клас зі створення ліногравюри від Ганни Губської.
Зал 3 – 11:00 – 12:00 – Майстер-клас із казкотерапії для батьків від Сусанни Ангелової.
Зал 1 – 12:00 – 13:00 – «Скрипторій» від Галини Карпінчук. На майстер-класі ви дізнаєтеся про історію виникнення абетки; про типи давнього письма – устав, півустав, скоропис; про матеріали, за допомогою яких створювали рукописні книги.
Зал 1 – 12:00 – 13:00 – Майстер-клас з ілюстрації «Олівець, що вміє чарувати» від Катерини Немири – художниці, скульпторки, письменниці та педагогині.
Зал 2 – 12:00 – 13:00 – Майстер-клас «Мармурування» із декоративного оздоблення книги проводить Ірина Боса. Дізнаєтесь про один із давніх способів оформлення книжкової обкладинки та створите власну.
Зал 2 – 12:00 – 13:00 – Майстер-клас «Музейна папірня» від Лариси Коренди. У нашій імпровізованій майстерні ви дізнаєтесь про історію виникнення паперу, познайомитесь з процесом його виготовлення, і, звичайно, зможете зробити папір власними руками.
Зал 3 – 12:00 – 13:00 – для всіх, можна родинна гра «Емпатіо» складання історій та розвиток емоційного інтелекту. Проводить Сусанна Ангелова.
Зал 1 – 13:00 – 14:00 – Майстер-клас з атрибуції стародруків «Таємниці давніх книжок» від Людмили Хаухи, заступника директора музею з наукової роботи. У кожного з присутніх буде можливість не лише доторкнутися до наших найдавніших книг, але й поринути в тексти та почитати із стародруків, яким вже 300-400 років.
Зал 2 – 13:00 – 14:00 – Майстер-клас «Різдвяна зірка» від Ірини Босої. Під час заняття відвідувачі створять власну різдвяну прикрасу.
Зал 2 – 13:00 – 14:00 – Майстер-клас «Ґраттаж» (воскографія) від В’ячеслава Гришка, де ви познайомитеся зі способом створення ілюстрації, який застосовували графіки на поч. ХХ ст. Майстер-клас розширить ваше уявлення про створення ілюстрації, адже малюнок можна створити не тільки фарбами, кольоровими олівцями, вугіллям та тим, що, власне, малює. Від фр. Gratter – шкребти, дряпати – це спосіб нанесення малюнка шляхом продряпування пером або гострим інструментом на папері чи картоні, попередньо оброблених спеціальною сумішшю барвника та воску.
Зал 2 – 13:00 – 14:00 – Майстер-клас «Різдвяна папірня» від Лесі Іванченко. Багатьом відомо, що вперше папір було винайдено китайським сановником Цай Лунем. А чи знали ви про секретну технологію виготовлення іскристого паперу в Давньому Китаї? Подейкують, її було втрачено.Однак ми здійснили сміливу спробу відтворити іскристий папір у нашій імпровізованій майстерні. Пропонуємо відвідувачам приєднатися до процесу створення диво-аркушів і зробити іскристий папір власними руками.
Зал 1 – 14:00 – 15:00 – Майстер-клас з витинанки «Різдвяний янгол» від Інни Прохацької.
Зал 3 – 14:00 – 15:00 – Майстер-клас для тих, хто працює з дітьми та підлітками, робота з колодою метафоричних карт «Персоніта» – складання історій, що сприяють розвитку міжособистісних стосунків. Проводить Сусанна Ангелова.
Зал 2 – 15:00 – 16:00 – Майстер-клас «Мармурування» із декоративного оздоблення книги проводить Ірина Боса. Дізнаєтесь про один із давніх способів оформлення книжкової обкладинки та створите власну.
Зал 2 – 15:00 – 16:00 – Майстер-клас «Ґраттаж» (воскографія) від В’ячеслава Гришка, де ви познайомитеся зі способом створення ілюстрації, який застосовували графіки на поч. ХХ ст. Майстер-клас розширить ваше уявлення про створення ілюстрації, адже малюнок можна створити не тільки фарбами, кольоровими олівцями, вугіллям та тим, що, власне, малює. Від фр. Gratter – шкребти, дряпати – це спосіб нанесення малюнка шляхом продряпування пером або гострим інструментом на папері чи картоні, попередньо оброблених спеціальною сумішшю барвника та воску.
Зал 1 – 16:00 – 17:00 – Майстер-клас з вивчення колядок допоможе створити особливий настрій та підготуватися до зимових свят.
• Гра «Розпізнай герби друкарів України»
• Гра «Підбери назву професії творців старовинної книги»
• Гра «Меморі» для дорослих і дітей
• Майстер-клас «Лаврська друкарня» від Олександра Рачковського. Ви отримаєте можливість не тільки побачити, як друкували в давнину зі спеціальних друкарських форм на верстаті, але й власноруч зробити відбиток
• Майстер-клас «Інтролігаторська майстерня». Про особливості виготовлення окладів та оправ до видань розповість Олег Будзан
Вартість денного вхідного квитка – 30 грн
Родинам учасників бойових дій вхід безкоштовний
*Слідкуйте за оновленнями, в програмі можливі зміни, відвідайте сторінки Музею книги і друкарства України в соціальних мережах: https://bit.ly/2G27QYe
та сторінку фестивалю «Азбукове Королівство Магів і Янголів» на Facebook: https://bit.ly/2QzcqBq
Музей розташований на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника за адресою: вул. Лаврська 9, корп. 9.
Тел. (044)280-79-76
Увага! На час Фестивалю «Зимові забави Азбукового Королівства» Музей книги і друкарства України не надаватиме послуг з проведення оглядових екскурсій.