У рамках музейного проекту «Український Схід. На лінії вогню» презентуємо мистецьку виставку, що є рефлексією художника на події у Донецьку 2014 р., свідком яких він cтав. У графічних роботах відображено хроніку окупації рідного міста та днів полону митця. Роботи унаочнюють емоційний стан та очікування частини населення краю, є спробою осмислення реалій новонав’язаного буття.
Виставка складається з трьох арт-складників:
Графічна серія «Оболонка» – констатація відсутності у значної кількості людей критичного мислення, згубного впливу стереотипів та пропагандистських штампів.
Комікси «DumPster» – чорно-білі автобіографічні зображення, що розкривають хроніку інверсії Донецька. Акцентом є ілюстрації тортур та побуту під час полону Сергія Захарова.
Образи зі street аrt проекту «Мурзилка» – карикатури представників окупаційної влади з влучними порівняннями, що у 2014 р. були зображені на вулицях окупованого Донецька.
Під час презентації відбудеться дискусія на тему «Мистецтво і війна». Про функцію/місію митця на війні, мистецтво як поле діалогу та засіб інформаційної війни, а також реакцію військових і пересічних громадян Донбасу на зреалізовані за останні п’ять років мистецькі акції поговоримо з представниками української інтелігенції Донбасу, які нині мешкають у Києві та Вінниці:
Сергій Захаров – випускник Донецького художнього училища за спеціальністю «художник-оформлювач», займається дизайном, графікою, живописом;
Петро Антип – скульптор, маляр, графік, заслужений художник України. Народився та працював у м. Горлівка;
Інна Єрмакова – фотохудожник, старший викладач Донецького національного університету імені Василя Стуса, куратор виставки «Життя на нулі» та «Мистецтво незалежності»;
Олена Стяжкіна – українська письменниця, публіцистка, докторка історичних наук, професорка історії. Засновниця громадського руху «Деокупація. Повернення. Освіта».