Презентація нових надходжень: Марґіт, Йоланта та інші львів’янки в Національному художньому музеї України

IMG_2861

Запрошуємо 1, 2 та 3 лютого на триденну програму, в рамках якої відомий художник, дослідник і куратор Андрій Бояров представить творчість львівських модерністок.

Це безпрецедентна подія, адже музейна колекція поповнилася у розпал повномасштабної війни творами періоду, який практично не представлений у нашій збірці. Дві представлені роботи – Марґіт Сельської та Люни-Амалії Дрекслер правлять за відправну точку розмови про феномен жінок-художниць об’єднання artes та їхню творчість в колі львівського модернізму.

IMG_2860

У міжвоєнний період Львів був яскравим мистецьким осередком, де зокрема постала група artes. Її заснували наприкінці 1929 року, коли до Львова повернулися молоді й радикально налаштовані митці, отримавши навчання у Модерній Академії Фернана Лєже та в інших європейських осередках. У різні періоди з групою artes були пов’язані, зокрема, Отто Ган, Генрик Стренг, Єжи Яніш, Людвік Ліллє, Александер Кшивоблоцький, Роман Сельський, Марґіт Райх-Сельська, Тадеуш Войцеховський, Павло Ковжун, Анджей Пронашко, Дебора Фоґель та інші митці. Поєднуючи, здавалося б, несумісні впливи, як сюрреалізм та конструктивізм, митці розробляли фотоколаж і фотомонтаж.

Крім колажа Марґіт Сельської та скульптури Люни-Амалії Дрекслер, в експозиції глядачі побачать невідомі досі фотографії Александера Кшивоблоцького 1930-х років, архівні матеріали, а також портрет Дебори Фоґель сучасного художника Влодка Костирка.

Твори доступні для огляду 1, 2 та 3 лютого з 12:00 до 18:00.

1 лютого (четвер), 16:00 – презентація творів за участю Андрія Боярова;

2 лютого (п’ятниця), 16:00 – показ короткометражного фільму Вітольда Ромера «Вода» 1936 року (звукова доріжка Остапа Мануляка, 2018) та розмова про нові медіа у львівському модернізмі;

3 лютого (субота), 12:00 – майстер-клас з колажу для дітей та дорослих за мотивами творів Марґіт Сельської;

3 лютого (субота), 16:00 – Андрій Бояров проведе кураторський тур експозицією.

📌 Вартість: відвідування експозиції – 50 грн, презентації, кінопоказу, екскурсії – за вхідним квитком (50 грн), майстер-класу – 150 грн.

📌 Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/swhxmtRGLruRcjzQA

📌 У разі оголошення повітряної тривоги просимо усіх відвідувачів негайно прямувати до укриття. Найближчі укриття знаходяться за адресою вул. Хрещатик, 4 (підземний перехід біля готелю «Дніпро») та на станції метро «Майдан Незалежності».

Потрапити до музею можна через службовий вхід, розташований з тильного боку будівлі.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа