Українське національне середовище та відділ україніки ЛОУНБ провели презентацію національної теми «Соборність української нації у світовому просторі».
Вступне слово виголосив завідувач відділу україніки, поет Євген Салевич:
Наша головна мета – подати світоглядні думки про соборність української нації в український інформаційний простір.
Важливо визначити, що для нас може і повинен означати вислів «собор української нації» і витворити поняття соборності нації для українського світогляду.
Соборність нації – наша всеєдність у любові до рідного Бога і один до одного.
Свято Соборності України має конкретику і символіку – урочисте проголошення Директорією Акта злуки (об’єднання) УНР та ЗУНР в єдину соборну державу.
Є потреба конкретики в історії для творення символічних образів соборності нації.
Є потреба бачити образи української державності і соборності в історії.
Важливий історичний контекст – історичні території, історія українських земель, державних утворень.
Важливі контексти традиції, мови, віри, повноти нації в світовому просторі, символічного образу української світової держави.
Основа соборності нації – одна державна територія і єдиний світовий інформаційний простір нації.
Основа соборності нації – це єднання у Храмі віри, традиції, мови, культури.
Пам’ятаймо: істина за українським мислителем Григорієм Сковородою – в символічному сприйнятті Святої книги, а відтак – святої історії української нації, її державності і соборності.
Слово на презентації національної теми також виголосили відомий історик Іван Сварник «Передісторія Дня Соборності України», завідувач кафедри давньої історії України Ольга Щодра «Давня українська історія: соборність і державність нації», доктор історичних наук Ігор Гаврилів «Історичні прояви соборності української нації у ХХ столітті», доктор мистецтвознавства Ростислав Шмагало «Візуальні образи соборності в українській національній історії», доктор економічних наук Борис Карпінський «Українці в історії творення чужих ворожих держав», кандидат технічних наук Михайло Яворський «До питання єднання українських національних середовищ в історії».
Участь в презентації, окрім уже згаданих учасників, брали доктор технічних наук Роман Базилевич, кандидат філософських наук Віктор Маринюк, композитор і співак Роман Ковальчук, художники Ігор Колісник, Наталя Білоус, діяч освіти Ярослав Даць, громадські діячі Зоряна Іванків, Іван Вівчарівський та інші.