Прем’єра балету Київської опери на Подолі

Афіша слайд

Прем’єра балету “Сойчине крило”. 23, 24, 25 грудня о 17:00.  Музика Анатолія Кос-Анатольського за мотивами однойменної новели Івана Франка.

Музика  балету була створена у 1956 році, і цього ж року було здійснене першопрочитання у Львівській опері, але в репертуарі протримався лише 2 роки, найімовірніше, через ідеологічно-політичні причини. Тобто, у нашому театрі він буде поставлений вперше за 65 років.

У Київській опері на Подолі виставу створили:

Хореограф-постановник, автор лібрето, відомий та визнаний Маестро –  Георгій Ковтун

Диригент-постановник, Маестро – Василь Василенко

Сценограф-постановник – Андрій Злобін

Художник костюмів – Дмитро Курята.

Такий зірковий постановний склад гарантовано забезпечить успіх балету та його подальші аншлаги впродовж багатьох  років.

Перечитуючи новелу «Сойчине крило», Івана Франка за силою таланту можна сміливо назвати «українським Шекспіром». Його інтимна лірика захоплює витонченістю, пронизана переживаннями через нерозділене кохання і є одою поклоніння всьому жіноцтву світу. Цей  Франковий твір особливо проймає, адже автору не щастило з коханням, тому й з’явилися у його творчості проникливі, сповнені смутку, дуже глибокі твори.

Доля так вирішила, що цей глибокий прозовий твір потрапив до рук ще одного неперевершено талановитого митця.  Анатолія Кос-Анатольського визнано геніальним мелодистом, а музика у цьому балеті як настрій примхливої героїні, зводить слухача з розуму своїм трагізмом, пристрастю та вічним конфліктом між почуттями чоловіка і жінки. Поєднання двох талантів настільки вражає результатом, що Київська опера вирішила виправити багаторічну несправедливість забуття цього твору і у дні Різдвяних свят представить глядачам прем’єру. У цій постановці  використано різноманітну мозаїку танцювальних стилів, які поєднуються в одне ціле, чим сподіваємося задовольнити навіть найвибагливіших  поціновувачів балету. Хочемо, щоб «Сойчине крило» замість «Лускунчика» стало доброю Різдвяною традицією та  українською балетною класикою кожного Нового року.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа