У вівторок, 15 жовтні ц.р. у залі Ради вчених Київського Державного Університету імені Тараса Шевченка в Києві відбулося урочисте надання премій Літературно–наукового конкурсу імені Воляників–Швабінських при ФУВУ. Такий конкурс проходить щорічно від 1999 року. Премії надаються за опубліковані праці попередного року з наміром нагородити творчість здібних авторів на науковій та літературній нивах і цим заохотити їх до дальшої творчої праці.
Цьогорічним врученням премій проводив голова ФУВУ Аскольд Лозинський у присутності професора Київського Університету Володимира Сергійчука.
Журі конкурсу в складі Марії Поліщук, Олі Кузишин–Воляник, Ігоря Мірчука та Ігоря Николюка працювало від 1 липня до 15 вересня 2019 року, розглядаючи праці в жанрах повісті, поезії, новелі та наукового есею, які були видані у 2018 році та надіслані до Фундації до 30 червня 2019 року. Нагороджено авторів наступних творів і праць:
Перші премії були надані Петрові Костюку за науково–дослідницьку працю “Код ідентичності“ та Тетяні Коломійченко за роман “Убити зло”.
Три другі премії були надані Владиславові Сердюку за збірник “Інгульський степ. Історія — Краєзнавство — Розповідь — Джерела — Спадщина”; Святославові Липовецькому за науково–дослідницьку працю “Меч-‘Щербець‘ та українські ворота”; Миколі Посівничу за біографічне дослідження “Степан Бандера”.
Дві треті премії були надані Ользі Яворській за повість “Неспалена смерека” та Любов Василів–Базюк за історичну повість “Новими стежками”.
Окремою грамотою відзначено наступних авторів: Тараса Шмігера за працю “Перекладознавчий аналіз — теоретичні та прикладні аспекти: давня українська література сучасними українською та англійськими мовами”; Віктора Грабовського за роман “Любові не буває забагато”; Миколі Павленку за твори “Холодноярські тризуби, або Пригоди Якоба Штофне в Україні” та “Хочу спокою, світла, миру і добра”; Світлану Орел за працю “Ті, хто не хотів помирати мовчки…”; Валентина Кожевнікова за працю “Сувора розмова про ‘язик і мову‘”.
Голова Фундації висловив признання всім учасникам конкурсу та закликав їх до дальшої творчої праці.
При цьому Фундація Українського Вільного Університету проголошує Конкурс на 2020 рік за видання, які появилися чи ще появляться у 2019 році. Термін приймання праць кінчається 30 червня 2020 року. Проситься книжки пересилати на адресу: UFUF, 136 Second Avenue, New York, New York 10003.
16 жовтня 2019р. Пресова служба ФУВУ
Фото: Професор Київського Університету Володимир Сергійчук та Голова ФУВУ Аскольд Лозинський з лауреатами конкурсу