Підсумки 10-го Дитячого Форуму у Львові

ch-bookforum

З 1 до 4 червня у Львові відбувся 10-ий Дитячий Форум – унікальний захід, у якому поєднується гра з отриманням різних корисних вмінь і навичок, де письменники, художники, науковці, спортсмени, музиканти, винахідники, музейники, бібліотекарі, майстри діляться своїми вміннями з дітьми і цим роблять світ кращим.

Засновником та організатором Дитячого Форуму від 2007 р. є ГО «Форум видавців».

Від 2016 р. захід проводиться в рамках програми «Львів – місто літератури».

Співорганізатори: Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Культурно-мистецький центр «Львівський Палац мистецтв», НСУО «Пласт».
Ювілейний Дитячий Форум відбувся у форматі великої просторової гри-квесту «Космовізія: супергерої та книжкова туманність». За легендою, діти рушали в космічну мандрівку. У відкритому космосі вони зустрічались з проблемою космічного сміття, яке заполонило майже всю Галактику. Отримавши особливу місію – врятувати Всесвіт, – діти проходили інтерактивні завдання в 9 тематичних зонах, збирали ігрові наліпки, «прокачували» Суперсили, для виконання яких їм необхідно набути нових знань та навичок. Рухаючись за маршрутом гри, вони отримувли корисний практичний досвід пізнання світу та своїх можливостей. Метою кожного гравця було гідне проходження випробувань гри-квесту та отримання почесних статусів: «Косморейнджер», «Космогерой» і «Супергерой».

Загалом, за всі чотири дні Дитячого форуму статус «Супергерой» отримало 1350 дітей!

Важливою складовою заходу був книжковий ярмарок, у якому взяло участь 39 видавництв з усієї України, 8 з яких були на Дитячому форумі вперше.

Загалом, у межах Дитячого Форуму-2017 відбулося 1464 заходів, з них:

  • 89 спортивних;
  • 145 літературниих та видавничих;
  • 77 з музики, кіно й театру
  • 73 для мандрівників;
  • 138 з мистецтва та крафту;
  • 94 на тему екології;
  • 128 у межах 2-х розвиваючих квестів – музейного, бібліотечного;
  • 245 заходів, пов’язаних з наукою, винаходами, мейкерством;
  • 300 ігрових батлів;
  • 139 інтерактивних занять для дітей до 3 років;
  • 24 інклюзивних заходи;
  • 10 мистецьких та 2 екологічні виставки.

Дитячий Форум відвідало 11 206 осіб, з них:
6 163 відвідувачів, які придбали квитки
5 043 взяли участь у заході безкоштовно, в тому числі:
1 876 дітей пільгових категорій
223 супроводжуючі особи
1420  дітей за квотою партнерів
1524 діт за квотою учасників
У Дитячому Форумі взяло участь 440 учасників, серед яких – видавництва, музеї, театри, бібліотеки, виробники іграшок, громадські та освітні організації, автори, художники, музиканти, науковці, мандрівніки.
137 добровільних помічників допомагало у проведенні Дитячого Форуму, серед них – 47 членів Національної скаутської організації України «Пласт».
Події Дитячого Форуму висвітлювало понад 100 журналістів з 72 ЗМІ.
За подіями Дитячого Форуму слідкувало 30 366 підписників на Фейсбуці.

Програма Дитячого Форуму була опублікована на сайті bookforum.ua, а також надрукована і розповсюджена тиражем у 14 000 примірників.

Традиційно гостями Форуму стали переможці Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2017», 43 дитини з 21 області і м. Львова. Для яких була організована спеціальна програма, що включала різноманітні зустрічі з письменниками та читання, інтеграційну вечірку, на якій можна було побачити виступи Джошуа Пратта та формації Funkmasters, брейн-стормінг за участі Мар’яни Савки, Анастасії Левкової, Наталки Малетич та Юлії Лящинської. Книгомани мали змогу побувати в Астрономічній обсерваторії, де для них провели ексклюзивну екскурсію, а також переглянути разом з письменником Андрієм Бачинським українські короткометражки, обговорити їх і навіть створити сценарій для нового фільму. Родзинкою програми переможців стало урочиста Церемонія нагородження в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені І. Франка, яка відбулась у форматі театралізованого дійства в стилі книг про Гаррі Поттера.

У Всеукраїнському конкурсі дитячого читання «Книгоманія» взяло участь понад 65 тисяч маленьких читачачів.

Дитячий Форум-2017 – це:

Книжковий ярмарок та ярмарок настільних ігор і та розвиваючих іграшок
39 видавництв з усієї України взяли участь у Книжковому ярмарку, представивши свої книжкові новинки та хіти продажів попередніх років. На ярмарку також можна було придбати розвиваючі ігри, іграшки для дітей та сувенірів. Окремий блок «Ігросфера» зібрав найбільших виробників настільних ігор. 

Література

Важливе місце на цьгорічному Форумі займала літературна програма.

Загальна кількість відвідувачів літературних заходів: 3952.

У літературних заходах взяло участь близько 30 авторів книг та 5 ілюстраторів.

Вперше літературна програма проходила одразу в 4-х зонах:

  • Планета «Земля Світлячків», суперсила Допитлива. Близько 30 заходів.
  • Лаундж-зона від Львів – місто літератури ЮНЕСКО. 25 заходів.
  • Зона літературних професій від Львів – місто літератури ЮНЕСКО. 27 заходів
  • Виставка «Тут ростуть діти» за сприяння Посольства Швеції в Україні та Шведського інституту.

Унікальним заходом літературної програми стала виставка «Тут ростуть діти», організована за сприяння Посольства Швеції в Україні та Шведського інституту. Серед її персонажів – кмітливі діти, безстрашні принцеси, безпритульні діти. Усі вони мають змогу бути різними, знаходити своє місце в житті і розвиватися. Шведська література охоплює всіх дітей і перекладена різними мовами, що допомагає дітям розуміти і збагачуватися знаннями одне про одного.

Особливою пропозицією цьогорічної програми стали тематичні заходи в наметовому містечку від «Клубу 4 лапи», де діти читали казки собакам та отримували поради по догляду за тваринами.

Традиційно у літературній програмі відбулись презентації і автограф-сесії відомих дитячих письменників, перекладачів та ілюстраторів: Вікторії Амеліної, Володимира Арєнєва, Андрія Бачинського, Галини Вдовиченко, Сергія Гридіна, Мар’яни Савки, Катерини Міхаліциної, Кузька Кузякіна, Мар’яни Прохасько, Наталки Гайда, Тараса Кеба, Галини Малик, Лесі Ворониної та багатьох інших.

Відгук про літературну програму фестивалю від Тані Стус (засновниці інтернет-порталу БараБука): «Цьогорічний фестиваль особливий оновленими локаціями. Зокрема натхненною та дуже зручною «барабудкою» для Барабуки став геокупол. Просторо, світло, містко – для найрізноматінтніших активностей – чи то масово «зльоту» володарів суперсил до Мії Марченко, чи то для білих чорних справ навколо книжки Кузька Кузякіна, чи навіть для камерного процесу творення власних історій на «Написаторі». Команда барабук дуже втішилася кожною хвилиною ігор, спілкування, творчості, фотографування на фесті! Хочемо ще)))» 

Мейкерство (винахідництво, наукові досліди, робототехніка, рукоділля)

Для дітей різних вікових категорій було продемонстровано видовищні наукові експерименти, проведено заняття з робототехніки і перегони міні-роботів, дітей навчили як спаювати плати і створювати ракети чи роботів ВОЛЛІ-Е, було продемонстровано роботу 3D принтера та розказано про Всесвіт, сонячну систему та дослідження космосу і не тільки.

У просторі «Мистецтво» діти змогли малювати картини та навчитись створювати ілюстрації до книжок, зліпити улюбленого книжкового героя, виготовити листівку чи іграшку, відвідати заняття з дизайну, гратографії, авторського розпису тканин, каліграфічного письма широким пером, побувати на майстер-класі із створення витинанки чи графічного коміксу.

У спортивній програмі проходили зарядка з олімпійцями, тренінги з дитячої йоги, підйом на скеледром, катання на поні, заняття з Таеквон-До, бойового гопака, а також історичне фехтування та стрільба з лука.

Музика, кіно, театр: у програмі були: майстер-класи з гри на саксофоні, гітарі, контрабасі, фортепіано, а також зі співу та джазової імпровізації, уроки ораторського мистецтва, вистави, покази фільмів, кулінарні майстер-класи та створення мультика з пластиліну і не тільки.

Простір екології був представлений екзотичними тваринами зі всього світу, а також виставкою художніх плакатів дизайнерів з різних країн, проходили майстер-класи з виготовлення їстівних іграшок для ведмедів, бавились в екологічні ігри та вчились правильно сортувати сміття – усього 94 заходи протягом 4 дні Форуму. 

Мандри: тут можна було дізнатись про здоровий спосіб життя, зіграти в рухливі ігри, навчитись в’язати вузли, розкладати ватру, рахувати географічні та астрономічні об’єкти і знаходити відстань між географічними точками, поспілкуватись з мандрівниками.

Вперше у межах Дитячого Форуму буде предствалено простір «Інклюзія», який покликаний навчити дітей розуміння та толерантного ставлення до людей з особливими потребами. Тут можна було відвідати майстер-клас з писання шрифтом Брайля, подивитись мультики наосліп та виконувати щоденні завдання із зав’язаними очима. Партнерами з проведення заходів стали: ГО «Розправлені крила», Українська спілка інвалідів, Львівська майстерня «ЩАСТЯ» та ЛММГО «Інститут українських студій».

Для діток від 3 до 5 років діяв окремий простір – Плато Космомацьоп. Тут щодня проходили руханки, театральні сценки, уроки p англійської, малювання, музики, читання і не тільки – усього 139 розвиваючих заходів для наймолодших від 14 учасників.

Видавничий квест відвідало понад 2000 осіб

Квест проходив на стендах 7-ох видавництв: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», Видавництво Старого Лева, «Навчальна книга – Богдан», «АССА», «Вісім Лапок», «Nebo BookLab Publishing», «Ірбіс Комікси». Усі питання квесту були сформовані довкола однієї теми, що перегукувалася із загальною темою фестивалю: Космос. Видавці самі подавали запитання за мотивами своїх книжок.
Музейний квест відвідало понад 2500 осіб.

Кожен учасник музейного квесту отримав буклет з маршрутом і завданнями, які можна було виконати на 8 пунктах. Спеціальним гостем музейної зони став Музей космонавтики ім. С.П. Корольова із Житомира. Окрім завдань квесту, музейники підготували низку майстер-класів, ігор, творчих занять.

Бібліотечний квест пройшло понад 1500 дітей.
Під час проходження цієї гри діти змогли побачити на 7 стендах цінні та рідкісні книги з фондів Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка та дізнатись історію створення книги і відгадати поставлені запитання.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа