Піднесення квілтинґу через геніальне поєднання з українською вишивкою

museum-chicago

Нещодавно Український Національний Музей в Чикаґо отримав особливу пожертву від родини Гартлерів — творчий маєток Алекса та Дарії Гартлер, яку ласкаво називають Даркою.

Народившись у Львові, Україна, у 1937 році, життєві шляхи Дарки привели її до Гленв’ю, штат Іллінойс, де процвітала її пристрасть до української вишивки.

Darka Hartler1

Квілтинґ має багату історію в Америці, символізуючи єдність і творчість. Дарка, справжня українська американська художниця, переосмислила традицію квілтинґу у 1980-х роках. Вона чудово переплела яскраві нитки американського квілтинґу з сутністю української вишивки, породивши клаптеві ковдри, які дарували тепло та розповідали про зближення двох культур.

Darka Hartler2

Унікальні ковдри Дарки не лише відзначили багату спадщину української культури, а й вдихнули нове життя в саму тканину американської традиції.

Darka Hartler3

На жаль, Дарка пішла з життя у грудні 2022 року, а перед нею – її чоловік Олексій.

Ми висловлюємо свою вдячність її синові Майклу Гартлеру та всій родині Гартлерів за їхню щедру пожертву Дарчиних дорогоцінних ковдр, картин, кераміки та українських народних речей зі свого маєтку Українському Національному Музею. Незмінна спадщина Дарки, втілена в її вишуканих ковдрах, продовжуватиме запалювати натхнення для майбутніх поколінь.

Ковдри Дарки Хартлер були ретельно відновлені до первозданного стану завдяки відданим зусиллям волонтера Уляни Горалевської та її прискіпливій увазі до деталей.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа