Передача репліки вишитої сорочки Валерія Залужного до Музею Війни та відкриття виставки графічних робіт «Війна очима художника» Володимира Реброва

02571991-b571-47f5-bdb6-f1adf1b2e7f6

У Музеї війни відбудеться захід у межах проєкту «Вишиванка Залужного», який реалізовують Національна бібліотека України для дітей та бренд українського одягу «Етнодім». До фондів Музею буде передано точну копію сорочки, яку читачі й гості бібліотеки вигаптували до Дня вишиванки у 2023 р. і вручили особисто Головнокомандувачу ЗСУ Валерієві Залужному.

Для цієї сорочки «Етнодім» розробив оригінальні орнаменти з урахуванням побажань юних читачів. У візерунку знайшли своє місце як символи калина й дуб, тризуб і книга, постаті дітей під захистом воїнів ЗСУ, хрест і пшениця. Дизайн сорочки розробила модельєрка бренда Анна Фесенко.

До вишивання долучилися діти, батьки, бабусі, іноземні гості, дипломати, військові, волонтери, письменники, бібліотекарі з усієї України. Серед вишивальників: син письменниці Ширлі Г’юз відомий британський журналіст Ед Вуллямі; французька волонтерка і громадська діячка Рейчел Ісолда; Надзвичайний і Повноважний посол Естонії в Україні Каймо Кууск; радник Посольства Литви в Україні Юрґіта Янкунене; Надзвичайний і Повноважний посол України в Естонії Максим Кононенко; французький художник-кераміст із Люксембургу Паскаль Вестландт; французький фотограф Ален Комбеморель; відомий кіноактор, волонтер Олексій Суровцев; кореспондентка ТСН Наталя Нагорна; відома дитяча письменниця Зірка Мензатюк та ін.

Робота над сорочкою тривала від Дня Єднання до Дня вишиванки.

Крім того, відбудеться презентація виставки Володимира Реброва «Війна очима художника».

Print

Володимир Ребров – відомий український художник, мешкає в м. Київ. До широкомасштабної війни працював у галузі дизайну та декору інтер’єрів. Після її початку створив першу роботу олівцем – власну реакцію на ті події. Прямуючи у сховище, він брав із собою блокнот і олівець, то була підсвідома потреба виразити свої почуття на папері.

Нині в доробку майстра понад 300 робіт. Це графіка, виконана простим олівцем із жовто-блакитними акцентами.

Роботи Володимира Реброва швидко поширилися в Україні та за її межами. Деякі з його композицій з’явилися на шевронах частин Збройних cил України. Чимало поетів і поетес створювали свої вірші, надихаючись творчістю художника.

На гостей заходу чекають також виступ читачів бібліотеки з поетичною композицією «Що я скажу солдату Перемоги» за мотивами творчості дітей із різних куточків України та пісня «Перемога», створена хлопчиками й дівчатками в пісенній майстерні бібліотеки, у виконанні Вікторії Падалки та Євгена Грабовського.

Запрошуємо всіх охочих відвідати Музей і долучитися до заходу.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа