Онлайн-презентація видання Наконечна Лада. Дисципліноване бачення: каталог виставок

IMG_9244

Запрошуємо долучитися до онлайн-презентації каталогу Лади Наконечної «Дисципліноване бачення», яка відбудеться 25 січня о 18:30.

Трансляція відбудеться на сторінці Галереї Артсвіт у Facebook за посиланням: https://www.facebook.com/events/693227909597753/

В основу видання покладено дві виставки Лади Наконечної 2021 року: «Дисципліноване бачення», яка відбулася в NAMU у Києві, та «Дисципліноване бачення. Школа», яку публіка побачила в Галереї Артсвіт у Дніпрі.

У першому проєкті Лада Наконечна зосередилася на пізніх 1930-х роках та, спираючись на архівні матеріали і твори з колекції NAMU, досліджувала здатність мистецтва формувати певне спільне бачення. Художницю цікавив жанр пейзажу та виявлення його ролі в «конструюванні» сприйняття.

У «Дисциплінованому баченні. Школа» художниця змістила фокус на мистецьку освіту. Як наголошує мисткиня, радянський період заклав основу мистецької школи як традиції і як освітньої системи. А різноманітні художні навчальні заклади, не завжди усвідомлено, продовжують відтворювати старі настанови та схеми, які часто стоять на захисті виключної правди будь-якої ідеології.

Каталог супроводжують створені до нього тексти авторів/-ок, які пропонують критичний розбір виставок, мистецьких методів та окремих робіт художниці різних років. Автор(к)и текстів: Катерина Бадянова, Оксана Баршинова, Євгенія Бєлорусець, Анна Лазар, Павло Хайло. Дизайн та верстка Ксенії Ковтанюк. Залучені перекладачки й редакторки – Лариса Бабій, Єва Соболевські, Діана Хаміс, Олена Шеремет, Неля Ваховська, Анастасія Осипенко.

У презентації візьмуть участь:

  • Лада Наконечна — художниця, дослідниця. Поза персональною практикою ангажована в багатьох спільних проєктах та спільнотах, серед яких група Р.Е.П., кураторське об’єднання Худрада, інтернет-видання Prostory.net.ua, співзасновниця Метод Фонду.

  • Катерина Бадянова — мистецтвознавиця, художниця, учасниця кураторського об’єднання Худрада та співзасновниця Метод Фонду.

  • Оксана Баршинова — мистецтвознавиця, кураторка. Заступниця генерального директора з експозиційно-виставкової роботи в Національному художньому музеї України (NAMU), Київ.

  • Ірина Полікарчук — директорка та програмна кураторка Галереї Артсвіт, співзасновниця Центру сучасної культури у Дніпрі.

Видання здійснено за підтримки Galerie EIGEN + ART Leipzig/Berlin та Галереї Артсвіт / Дніпро.

Особлива подяка Катерині Бадяновій, Євгенії Бєлорусець, Івану Мельничуку та Сергію Сабакарю

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа