24 травня о 17:00 у просторі “ВЕЖА на Почайні” (ТЦ GORODOK Gallery) відбудеться презентація нової книги відомого українського філософа та богослова Олександра Філоненка “Краса і вдячність” видавництва “Колесо Життя”. Це глибоке філософське дослідження, що народилося на перетині українського досвіду, духовного пошуку та вразливості перед прекрасним. Подія організована під егідою “Людина Диво Світ” – нової неформальної дослідницької платформи, центром якої є Людина.
Книга “Краса і вдячність” є унікальним філософським дослідженням, що пропонує читачам відповідь на питання про зв’язок між красою світу та існуванням Бога. Олександр Філоненко вивчає, як мова вдячності та відкритість до краси формують наше світосприйняття та допомагають протистояти руйнуванню світу.
Під час презентації відвідувачі матимуть можливість поставити запитання автору, послухати його думки щодо сучасного богослов’я та взяти участь в автограф-сесії. Подія розрахована на тих, хто цікавиться філософією та богослов’ям, прагне отримати новий погляд на релігію та шукає глибоке осмислення краси в сучасному світі.
«Ця книга — не просто текст, а світла мандрівка вглиб краси, вдячності та віри. Вона народилася як спроба зрозуміти, як ми можемо зберегти здатність бачити красу навіть у найскладніші часи і як ця здатність пов’язана з нашою відкритістю до трансцендентного», — коментує Олександр Філоненко.
Про автора
Олександр Філоненко — доктор філософських наук, викладач, постійний спікер журналу “Людина Диво Світ”, православний теолог, автор книг із релігійної філософії, автор популярних курсів “Повернення богів” і “Ворота” від неформальної дослідницької платформи “Людина Диво Світ”. Його роботи сприяють формуванню сучасного українського інтелектуального ландшафту та поглибленню діалогу між філософією, богослов’ям та культурою.
Уривок з книги:
«Богослов’я часто розкривається як практика богопізнання. Один із найяскравіших прикладів – це православна догматика отця Думітру Станілоае. Богопізнання, звісно, дуже насичений концепт, і я хотів би сказати радше не про якесь диференційоване його розуміння, а про його труднощі, адже богослов’я в сучасному контексті, коли розуміє себе через богопізнання, приречене на гріх епістемологічної редукції.
Проблема в тому, що зустріч людини і Бога не може бути зведена до пізнання людиною Бога. Є річ набагато глибша, ніж пізнання, яку можна назвати впізнаванням: впізнаванням Христа, впізнаванням Бога. Існує книга «Шлях визнання» Поля Рікера, в якій розглядається теза про те, що ми живемо в такому цікавому інтелектуальному просторі, де маємо розвинуті теорії пізнання і зовсім не маємо теорії визнання.
Богослов’я, що зосереджується на впізнаванні й так розуміє своє завдання, – це богослов’я в сильному значенні слова. Щойно це значення зникає, богослов’я редукується до простої академічної дисципліни. Гостинність є першою умовою богослов’я впізнавання і можливості впізнавання. Це майже те саме, що я називав вразливістю».
Коли: 24 травня о 17:00
Де: “ВЕЖА на Почайні”, просп. Степана Бандери, 23, 3-й поверх (ТЦ GORODOK Gallery)
Реєстрація за донат від 100 грн: https://rebrand.ly/Filonenko