В залі столичного Центру Національного Відродження відбулася презентація книги Леонтія Шипілова «Quo Vadis. Аспекти теорії українського націоналізму». Це збірка наукових та публіцистичних текстів за понад двадцять років його активної діяльності у сфері юриспруденції та дослідження націоналізму.
До збірки увійшли статті на тему принципів народовладдя, теорії еліт, концепцій національної революції, різноманітних аспектів історії та ідеології українського націоналізму, геополітичного проектування, проблем і перспектив українського державотворення.
На зустріч з автором завітало чимало достойних людей з різних куточків України: політичні діячі Олег Медуниця із Сум та Ігор Артюшенко з Запоріжжя, історики Ярослав Коретчук з Івано-Франківська та Микола Посівнич зі Львова, громадські діячі Тарас Гребеняк і Олег Вітвіцький з Тернополя та Віктор Стеблянко з Полтави, керівники Молодіжного Націоналістичного Конгресу…
Автор розповів присутнім про роботу над текстами, які увійшли до збірки, наголосив на важливості вивчення і популяризації націоналістичної ідеології, провів деякі історичні паралелі та відповів на питання присутніх.
Привітали Леонтія Шипілова з презентацією його нової книги також професор Сергій Квіт, відомі політики Андрій Левус, Юрій Сиротюк та Михайло Ратушний.
«Принципи народовладдя, теорія еліт, концепція революції, ідеологічні засади українського націоналізму, геополітичні проекти та футуристичні прогнози… Мало хто сьогодні займається розробкою цієї тематики … А час іде, життя ставить перед нами нові виклики, на які маємо давати адекватні відповіді. Їх не знайдемо в «постах» соцмереж чи на «ток-шоу» Шустера, не почерпнемо з демагогічних і безвідповідальних заяв і закликів багатопартійних функціонерів, які ніяк не знайдуть собі ціни, проте не мають і не шукають цінностей. І сліпі ведуть сліпих до провалля», – говорить ведучий презентації упорядник книги історик Віктор Рог.
Довідково: Леонтій Шипілов кандидат юридичних наук, член Центральної виборчої комісії у 2018-2019 роках, радник голови Верховної Ради VIII скликання. За його плечима понад 20 років досвіду вивчення теорії українського націоналізму, викладання юриспруденції, політико-філософських студій в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого та Національному університеті «Києво-Могилянська академія».
Тетяна Денькович, УІС