Нове видання Гарварду: Український націоналізм в епоху екстремальності

harwardDoncov

Інтелектуальна біографія Дмитра Донцова – Trevor Erlacher

Український націоналізм наробив новин для всього світу після революції на Євромайдані та вибуху російсько-української війни в 2014 році. “Цілісний” (інтегральний) український націоналізм 30-х років минулого століття, цитований регіональними діячами та міжнародними оглядачами, перемістився в центр дискусій щодо Східної Європи, але історія цієї ідеології розколу залишається недостатньо вивченою.

Ця своєчасна книга Тревора Ерлахера – перша англомовна біографія засновника доктрини Дмитра Донцова (1883–1973), „духовного батька” Організації українських націоналістів. Організовуючи дослідження періоду життя Донцова, Ерлахер написав глобальну інтелектуальну історію українського інтегрального націоналізму від пізньоімперської Росії до повоєнної Північної Америки, актуальну для кожного студента історії сучасної Європи та діаспори.

Завдяки обставинам мандрівного, дев’яностолітнього життя Донцова, цей мікроісторичний підхід дає можливість географічного, хронологічного та тематично широкого, але особистого погляду на цю тему. Донцов формував і втілював українську політику та культуру як журналіст, дипломат, літературознавець, публіцист та ідеолог, переходячи від гетеродоксного марксизму до авангардистського фашизму та до теократичного традиціоналізму.

Спираючись на архівні дослідження в Україні, Польщі та Канаді, ця книга контекстуалізує роботи, діяльність та формування ідентичності Донцова діахронічно, реконструюючи культурне, політичне, міське та інтелектуальне середовище, в межах якого він розвивав та поширював свій світогляд.

Джерело: books.huri.harvard.edu

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа