«Незавершені історії: нові твори з колекції» в Національному художньому музеї України

Unfinished_10_2023_1200x628

Запрошуємо розділити з нами радість від нещодавнього надходження до музею — це дві роботи Давида Бурлюка, яскравого футуриста, експериментатора, перформера, українського митця світової слави, який завжди був у вирі мистецьких подій.

З 1922 року Бурлюк мешкав у США, де активно працював і де залишилася левова частка його творчої спадщини. Роботи, передані до NAMU цього року, належать саме до повоєнного періоду, який в колекції досі був не представлений.

«Натюрморт біля моря» (середина ХХ ст.) і «Березень» (1946) мають свою історію — музею їх подарував Джон Ґрінстайн, який їх отримав їх у спадок від своєї тітки Ілейн Ґілберт Ґрін. Утім, цього б не відбулося без друзів музею, серед яких Ігор Аронов, Михайло Горобець, Олеся Геращенко, Олександр Демко і Данило Волинець. Ми дуже вдячні всім, хто працював над тим, щоб роботи Бурлюка потрапили до музейної збірки.

Добре відомо, наскільки важливий сьогодні доробок українських авангардистів, і як складно його віднайти й залучити до колекції. Історією про пошуки цих робіт друзями NAMU в Америці ми радо поділимося на зустрічі в музеї вже найближчої суботи.

🔸Твори доступні для огляду 28 жовтня (субота) з 12:00 до 17:00

🔸14:00 – майстер-клас для дорослих і підлітків за мотивами творчості Давида Бурлюка “Коні в кольоровій каруселі”: вивчатимемо взаємодію кольору, фактури і лінії, за допомогою фарб та супутніх матеріалів. Поговоримо про творчий шлях Давида Бурлюка, його формулу “живопис — колірний простір”, взаємодію кольору, лінії, площини і фактури, що перетворюють форму на площині на форму у просторі.

🔸17:00 – презентація нових робіт Давида Бурлюка та аналоговий саунд від Музею українського грамзапису, завдяки якому ми спробуємо відтворити атмосферу повоєнного часу в Америці.

📌 Вартість: відвідування експозиції – 50 грн, презентації – 100 грн, майстер-класу – 150 грн.

📌 Реєстрація за посиланням: http://surl.li/mlkgm

На жаль, з технічних причин у музеї тимчасово недоступна оплата картою. Наразі розрахунок можливий готівкою або ж переказом на картку.

У разі оголошення повітряної тривоги просимо усіх відвідувачів негайно прямувати до укриття. Найближчі укриття знаходяться за адресою вул. Хрещатик, 4 (підземний перехід біля готелю «Дніпро») та на станції метро «Майдан Незалежності».

Якщо на момент оголошення повітряної тривоги пройшло менше 60 хв події, ми продовжимо лекцію після завершення тривоги або іншого дня. Якщо подія тривала довше, вона вважається такою, що відбулась.

Потрапити до музею можна через службовий вхід, розташований з тильного боку будівлі.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа