Цієї суботи, 25 листопада, відбудеться сьома подія циклу «Незавершені історії: нові твори з колекції. Шлях до свободи». Цього разу вона буде особливою, оскільки ми запрошуємо поглянути на роботи двох митців, присвячені Революції Гідності.
Твори Олени Придувалової та Валентина Гордійчука надійшли до музейної колекцій нещодавно. Полотно художниці «Вулиця Грушевського», із серії «Майдан» (2014), було створене безпосередньо під час протистояння на Майдані. Воно фіксує мить – складну, крихку і надважливу. Вулиця Грушевського опинилася в епіцентрі подій, а музей – «по той бік зла» – на території, де розміщувалися частини спецпідрозділу «Беркут». Музей на лінії протистояння – це насамперед люди, які докладали неабияких зусиль задля збереження колекції, захисту будівлі та власних поглядів. Тож експозицію доповнять фотографії з музейного архіву, почасти дуже особисті, зроблені друзями й співробітниками музею в найгарячіші дні Майдану.
Графічна серія Валентина Гордійчука зовсім інакша. Створена два роки потому, вона переосмислює «майданний» досвід і співвідносить його з історією України, яка ніколи не припиняла боротися за власну свободу. У роботах художника постають образи, що поєднують історичні й культурні коди, національні міфи та алегорії.
Однак головною подією цього дня стане перегляд й обговорення документальної стрічки «Медики Херсонщини. Деокупація» (2023). Фільм розповідає про непросту роботу медиків під час окупації Херсонщини, їхню відданість професії та турботу про пацієнтів, а також про злочини Росії проти системи охорони здоров’я загалом. Режисер кінострічки Костянтин Кляцкін та оператор Павло Липа є учасниками кінооб’єднання Babylonʼ13, що розпочало свою діяльність під час Революції Гідності та продовжує документувати злочини проти людяності до сьогодні. Розмову зі знімальною групою модеруватиме Олег Чорний.
● 14:00 – спілкування з медіаторами, усі охочі зможуть поставити свої питання, поспілкуватися про побачені твори, поділитися думками і враженнями.
● 14:00 – майстер-клас для дітей і дорослих «Місце пам’яті» за мотивами творів Олени Придувалової, учасники виконають малюнок графічними матеріалами.
● 16:00 – презентація робіт і перегляд документальної стрічки «Медики Херсонщини. Деокупація» за участі режисерів Павла Липи та Костянтина Кляцкіна. Розмову проведе кінознавець – Олег Чорний.
Представлені твори можна побачити в музеї 25 листопада 2023 з 12:00 по 17:00.
► Вартість: відвідування експозиції – 60 грн, презентації (включно із кінопоказом) – 90 грн, майстер-класу – 150 грн.
► Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/beMyXCgNagGAmYmJ6
► На жаль, з технічних причин у музеї тимчасово недоступна оплата картою. Наразі розрахунок можливий готівкою або ж переказом на картку.
► У разі оголошення повітряної тривоги просимо усіх відвідувачів негайно прямувати до укриття. Найближчі укриття знаходяться за адресою вул. Хрещатик, 4 (підземний перехід біля готелю «Дніпро») та на станції метро «Майдан Незалежності».
Потрапити до музею можна через службовий вхід, розташований з тильного боку будівлі.