«Намір»: Музей Голодомору презентує нову виставку

Намір

23 листопада 2023 року в Національному музеї Голодомору-геноциду відкриється виставка, яка пропонує подивитися на факти Голодомору та злочини росіян, вчинені в Україні під час повномасштабного вторгнення протягом 2022–2023 років, через концепцію злочину геноциду, в якій ключове значення має доведеність спеціального наміру.

Виставка підготовлена в партнерстві з Центром дослідження воєнної історії Збройних Сил України за підтримки Фонду Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

Росія завжди заперечувала Голодомор. Це свідчить про те, що вона не полишала наміру повторити геноцид проти українців. І з часом від заперечень перейшла до реалізації цього наміру, розпочавши в лютому 2022 року проти України повномасштабну війну, що супроводжується численними вбивствами та насиллям проти цивільних українців. Ці дії мають ознаки геноциду, на чому наголошують юристи та історики.

Російські підручники з Куп’янська, хрести з масових поховань в Київській області та Ізюмі, щоденник закатованого письменника Володимира Вакуленка, спалене зерно з терміналів Чорноморського порту, історія дитини, яка повернулася до України після російського викрадення, листи російських школярів із закликами вбивати українців та багато іншого ви побачите в цій експозиції. Підсилюючими елементами виставки будуть відеоінсталяції. З екранів на стінах ми покажемо, як розвивався намір винищення українців – від слів до дії, а також дамо експертні пояснення правових аспектів злочину геноциду.

Також у рамках презентації відбудеться передача оцифрованих кримінальних справ періоду Голодомору. Загалом до Фондів Музею буде передано  оцифровані копії 1022 справ, що зберігаються в Галузевому державному архіві МВС.

 Спікери:

Ростислав Карандєєв, т. в.о. Міністра культури та інформаційної політики України

Леся Гасиджак, заступник Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду

Володимир Коваль, заступник начальника генерального штабу ЗСУ

Віталій Бідний, т. в. о. начальника Центру досліджень воєнної історії ЗСУ

Данило Лубківський, директор Київського Безпекового Форуму, представник Фонду Арсенія Яценюка «Відкрий Україну»

Ольга Єрохіна, прессекретар БФ Save Ukraine, який повертає вивезених Росією дітей

Інна Ящук, державний секретар Міністерства внутрішніх справ України

 Презентація відбудеться 23 листопада о 14:00 год. у Залі пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду (Київ, вул. Лаврська, 3).

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа