На 30-й Lviv BookForum прийшли 20 000 відвідувачів

30-й Lviv BookForum

м. Львів, 16 жовтня 2023 року

Lviv BookForum завершився! Від 4 до 8 жовтня фестиваль об’єднав у Львові наживо 20 000 гостей та 62 348 глядачів онлайн. Понад 300 годин дискусій, знайомств, нетворкінгу і книжкового шопінгу — розповідаємо про наші ключові результати!

BookForum 2023 у цифрах:

20 000 відвідувачів наживо

62 348 глядачів онлайн

25 панельних дискусій

308 учасників подій

25 іноземних гостей

150 подій від видавців

8 основних локацій

47 видавництв на ярмарку

Цього року BookForum вперше відбувався у Пороховій вежі, а книжковий ярмарок розгорнувся навколо – у громадському просторі. Події фестивалю також проходили в Артцентрі «Дзиґа», у Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознаства НАН України, в American House, у Львівській обласній бібліотеці для дітей та у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Романа Іваничука, на локації РадіоГараж, у Книгарні Є та Нижньому залі Театру ляльок.

Щодня учасники BookForum мали до вибору десятки цікавих подій: панельні дискусії, зустрічі з письменниками, презентації, майстер-класи, автограф-сесії, насичену дитячу програму. Усі заходи так чи інакше відбувались у контексті фокусної теми 30-го Lviv BookForum«Перепис майбутнього». Багато говорили про життя після війни, відбудову, майбутнє медіа, свободу думки, екзистенціальну стійкість, російську пропаганду. 

Найбільше гостей зібрала зустріч за участі Славенки Дракуліч, Вахтанґа Кебуладзе, Енн Епплбом, Тетяни Огаркової та Максима Яковлєва  («Війна як крах цивілізації: чи буде щастя після війни?»). У топі з відвідувань – також панельна дискусія за участі Оксани Забужко, Еви Томпсон (США) та Шарлотти Гіґґінс (Велика Британія) («Колоніальний дискурс у російській літературі: як ми (не)розуміємо “російську душу”»). 

Гості вподобали й ексклюзивну панель про поєднання гумору і травматичного досвіду, у якій взяли участь українська комікеса Настя Зухвала, блогерка Олександра Гонтар, британський комік Девід Шнайдер і шотландський сатирик Армандо Януччі. А ще — «Сучасні міфології: чи потрібні ще герої у 21 столітті?» за участі Емми Антонюк  Пітера Померанцева (Велика Британія), Вахтанґа Кебуладзе та Олени Гусейнової.

Lviv BookForum є міжнародною літературною подією і щороку приковує до України увагу світової літературної спільноти. Записи онлайн трансляцій англійською доступні на сайті Hay Festival – digital партнера Bookforum. Українською записи можна переглянути на YouTube BookForum.

А також шукайте світлини подій за посиланням (окрема подяка Віталію Грабару з агенції LUFA та Анастасії Теліковій).

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа