Mюзикл про Майдан пройшов репетицію перед поїздкою на гастроль в Торонто

1

Днями на території найбільшого в Україні творчого і культурного комплексу Арт-завод Платформа відбулося неймовірне шоу з національним звучанням – мюзикл Got to Be Free. Дійство стало репетицією перед поїздкою на виступ open air в Торонто. Шоу буде представлено 15 вересня на майданчику Bloor West Village Toronto Ukrainian Festival. У планах трупи – гастролі по всьому світу.

«Арт-завод Платформа є креативним драйвером усіх наших починань. Він розташований за принципом «золотого перетину» наших активів: в центрі інновацій, культурних течій, IT-технологій, креативного мислення. Було дуже приємно приймати в нашому творчому просторі мюзикл, який відображає наш сьогоднішній день і через культуру об’єднує людей. Ми вдячні творчому колективу мюзиклу і бажаємо йому натхнення і удачі, в тому числі – на концертах в Канаді! », – Ігор Зубицький, CEO City Capital Group.

2(2)

Мюзикл став справжньою мелодією української душі, дзвінкої «солов’їної піснею», яка придбала «фатальне» звучання. Фатальний не тільки в плані музичного жанру, хоча в основі мюзиклу дійсно лежать ідеї і потужний емоційний накал рок-альбому «Got to Be Free» Володимира Лавренчука. Події, про які йде мова – фатальні, знакові для України, поворотні у долі нашої держави. Творча рефлексія вилилися в щемливе феєричне шоу. Революція гідності і подальша війна на сході, національна пристрасть і гордість, гіркота і надії – все сплелося воєдино. Мета постановки – відтворити дух Майдану. І у композитора Лавренчука, який був активним учасником цього народного повстання проти несправедливості і свавілля влади, вийшов справжній музичний бунт, просочений власними переживаннями від того, що відбувається. Створюючи рок-оперу, автор, як і учасники Майдану, пішов поза трендів, поза тенденціями, поза модою. Чи не слідувати загальним трендам, а створювати їх, – такий посил всього дійства.

6

«Для нас це справа честі і можливість донести до тих, хто ще сумнівається в подіях на Майдані, ту правдиву енергію, яку відчули ми», – каже Іван Леньо, виконавець головної ролі, фронтмен групи Kozak System.

9

У виставі задіяні 100 артистів – 100 душ, 100 осіб, 100 сердець в єдиному пориві. Перформанс поєднує в собі стрімку рок-музику у виконанні симфонічного оркестру (диригент – Назар Якобенчук), пристрасну хореографію (балетмейстер – Толік Фролов), вокальні виступи і складні відео-ефекти. Багато учасників на сцені грають самих себе: зокрема – лідер групи Kozak System Іван Леньо і “Голос Майдану” – міністр культури Євген Нищук. Дмитро Лінартович – відомий український актор – майстерно створив образ антигероя-ТІТУШКИ, інші головні ролі виконали Анастасія Стирова, Данило Білак, Марина Богун, Ігор Громадський. У повному складі в постановці також бере участь бенд Kozak System. Кожен актор не просто грає свою роль, але випромінює світло. Саме за таким принципом і проходив кастинг. Їм віриш і віриш разом з ними, ніби сам занурюєшся в той доленосний день і годину. Більшість з них так і познайомилися – стоячи пліч-о-пліч на Майдані і творячи майбутнє нашої країни. Не одна безсонна ніч була проведена саме на цій сцені, що послужила точкою відліку для найміцніших дружніх відносин.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа