Музей Майдану Запрошує на показ документального фільму “Аеропорт. Неповернення”

Неповернення

30 січня о 18:00 в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану відбудеться показ документального фільму про оборону Донецького аеропорту “Аеропорт. Неповернення” виробництва Суспільного мовлення.

Фільм складається з відеохроніки, знятої під час оборони ДАПу, та розповідей військовиків-“кіборгів”, які захищали летовище всі 242 дні жорстокого протистояння. Кінострічку створила режисерка-документалістка Сніжана Потапчук, яка з 2014 року фільмувала бойові дії на сході України, продюсерка фільму Катерина Феленюк.

У фільмі показано перші дні захисту аеропорту в травні–червні 2014-го. Тоді оборонці летовища перебували у повній ізоляції аж до визволення Авдіївки, яке сталося за 72 дні після першого бою за ДАП. Деталями тих подій з журналістом Андрієм Куликовим діляться “кіборги” – Євген Межевікін, Василь Максимів, Андрій Маруга та Олександр Скиба.

У фільмі ви побачите в. о. міністра оборони у травні 2014 року Михайла Коваля, спецпризначенця Сил спеціальних операцій на псевдо “Турист”, який на час штурму обороняв ДАП, командира розвідгрупи 72-ї ОМБр Тимофія “Вернигору” та мешканку Донецька, розвідницю-доброволицю Лілію “Сову”.

У стрічці, яка триває трохи більше години, ставлять чимало запитань щодо перебігу боїв за Донеччину на початку війни та щодо того, чому в липні 2014 року не вдалося захистити Донецьк.

Щороку 20 січня в Україні відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Цьогоріч минуло дев’ять років із часу останнього бою за ДАП. Запрошуємо разом ушанувати пам’ять воїнів та пригадати події тих днів у просторі Музею.

Учасники показу: 

  • Євген “Адам” Межевікін – Герой України, полковник Збройних сил України. На війні з росією з 2014 року;
  • Сніжана Потапчук – режисерка-документалістка, нагороджена орденом “Народний Герой України” як воєнний журналіст (онлайн);
  • Катерина Феленюк – виконавча продюсерка фільму “Аеропорт. Неповернення”;

Модеруватиме захід Юлія Пішта – співробітниця Національного музею Революції Гідності, волонтерка, громадська активістка.

Вхід на показ вільний.
Просимо попередньо зареєструватися: https://forms.gle/wAaRcqMaEg1FjA3AA

Коли: 30 січня, 18:00.

Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, 2-й поверх).

Найближче укриття – підземний перехід та станція метро “Майдан Незалежності”.

Тривалість заходу – 2 години

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа