Молитва за Україну з нагоди Дня Незалежності у Гетьманській столиці

Додаток 1Пам’ятник «Гетьмани. Молитва за Україну». Скульптори Микола Мазур, Богдан Мазур. 2009 р.

Час: 9.00 UTC+2 (Київ)

Місце проведення: Національний заповідник «Гетьманська столиця», Майдан Гетьманської слави, Воскресенська церква – усипальниця гетьмана Кирила Розумовського.

На Молитву за Україну, яку вперше в Воскресенській церкві – усипальниці гетьмана України Кирила Розумовського проведе єпископ Чернігівський і Ніжинський Православної церкви України Антоній, ми запрошуємо вас 22 серпня, в Дні відзначення Незалежності України, до Батурина.

Українські гетьмани Дем’ян Ігнатович, Іван Самойлович, Іван Мазепа, Пилип Орлик та Кирило Розумовський були об’єднані в єдину композицію «Молитва за Україну» скульпторами Миколою та Богданом Мазурами в 2009 році. Зараз це історичний і культурний центр Батурина.

Молитва за Україну – це молитва за наших ВОЇНІВ, за ПЕРЕМОГУ над ворогом, вшанування всіх борців за Незалежність України!

додаток 2Могила гетьмана Кирила Розумовського в Воскресенській церкві-усипальниці, 1930 р.

Воскресенська церква збудована Кирилом Розумовським у 1802 році. Гетьман упокоївся 9 січня 1803 р. у Батурині і був похований, згідно заповіту, у крипті церкви. Церква є пам’яткою архітектури й історії національного значення, перебуває у державній власності, на балансі Національного заповідника «Гетьманська столиця».

У цей день ми запрошуємо прослухати екскурсію вихованців гуртка імені гетьмана Івана Мазепи нашого заповідника про творення України-Гетьманщини та гетьманської резиденції – Батурина.

Web: www.baturin-capital.gov.ua

Facebook: https://www.facebook.com/getmanskastolitsya.zapovidnyk/

YouTube:https://www.youtube.com/channel/UCE8xgaIPHSkzsomu2pzvRlg

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа