Маестро

Сергій Архипчук

Із сумом повідомляємо, що 3 листопада на 63-му році життя відійшов у засвіти наш побратим Великий Маестро Сергій Архипчук.

Він народився 18 листопада 1960 року на хуторі Ганнівка (тепер село) Костопільського району Рівненської області і все своє життя посвятив театральному мистецтву. Після здобуття відповідної освіти у 1979 році в Дніпропетровському державному театральному училищі на акторському факультеті, у 1984-му – в Державному інститут театрального мистецтва ім. Луначарського в Москві, Сергій попрацював режисером у Гуцульському естрадно-фольклорному театрі-студії «Заграва», Донецькій опері, Дніпропетровському театрі ім. Т. Шевченка, Закарпатському обласному театрі драми та комедії. Але всеукраїнське визнання прийшло до нього як до режисера рок-конкурсу першого пісенного фестивалю «Червона рута» в Чернівцях 1989 року, надалі – фестивалів «Тарас Бульба» і «Мазепа фест».

Талановитий режисер-постановник Сергій Архипчук попри свою зайнятість театральною роботою знаходив час для самих різних добрих українських справ. Він радо підтримував громадські ініціативи, зокрема всебічно сприяв своїм друзям в Організації Українських Націоналістів (бандерівців). За його творчим задумом та режисурою відбулися ініційовані ОУН (б) концерти до Дня Героїв Крут, урочисті заходи з нагоди 65-річчя відновлення Української Державності у Львові в 1941 році, відзначення 100-річчя від дня народження Командира УПА Романа Шухевича та святковий концерт в Палаці мистецтв “Україна”, присвячений 65 – річчю УПА.

Переймався Сергій плеканням української молоді. Джурам назавжди запам’ятався організований ним концерт на Майдані Незалежності з нагоди проведення Першого Всеукраїнського етапу військово-патріотичної гри «Джура». Успіх Першого форуму українських справ в Києво-Могилянці у 2012 році став результатом роботи Сергія як сценариста.

Сергій цілком заслужено мав авторитет в нашому товаристві на Ярвалу, де з поваги до його людських і фахових якостей отримав почесне звання «Маестро». На жаль, через тривалу хворобу, Сергій Архипчук залишив нас. З цього приводу ми глибоко сумуємо разом з його родиною. Хай буде вічною пам’ять нашому Великому Маестро Сергію Архипчуку.

Тарас Рондзістий

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа