Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького продовжує проєкт з оцифрування фондів у 2024 році

У 2024 році Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького спільно з громадською ініціативою MyFutureHeritage (Громадська організація «17») продовжує важливий проєкт з оцифрування своїх фондів.

Цього року в межах проєкту «Цифровий архів. Доступна спадщина» буде оцифровано 1860 об’єктів зі збірок та фондосховищ підрозділів ЛНГМ. Оцифрування культурних об’єктів здійснюватиметься методами фотофіксації, 3D-сканування та фотограмметрії. Ці технології забезпечать високоточне відтворення артефактів, дозволяючи зберегти детальну інформацію про кожен з них для майбутніх поколінь.

Варто зазначити, що вже зараз на сайті collection-lvivgallery.org.ua можна переглянути понад 3 тисячі оцифрованих об’єктів з колекції Галереї. Це дозволяє відвідувачам насолодитися багатством культурної спадщини ЛНГМ з будь-якого куточка світу.

Оцифрування культурної спадщини є важливим етапом на шляху до її збереження, популяризації та, за потреби, відтворення. Відновлення та збереження об’єктів культурної спадщини є критичним аспектом розвитку суспільства, особливо у післявоєнний період. Цей проєкт спрямований на збереження національної пам’яті та надання доступу до неї широкому загалу.

Проєкт «Цифровий архів. Доступна спадщина» реалізується за підтримки Українського культурного фонду

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа