Лекція «Як московія нищила та присвоювала нашу культуру (і продовжує це робити зараз)» у Сумах

Софія Безверха

Сотні років російської окупації — як фізичної, так і культурної — призвели до створення багатьох стереотипів про українців. З початком повномасштабної війни ми почали наново відшукувати свою ідентичність і позбавлятися ворожих наративів. Та російський культурний наступ продовжується. Відтак час наново поглянути на нашу культуру.

Запрошуємо відвідати лекцію «Як московія нищила та присвоювала нашу культуру (і продовжує це робити зараз)» 25 січня о 16:00 в Сумах.

Вхід на подію вільний!

Софія Безверха — амбасадорка української культури, поетка, блогерка, засновниця власного бренду прикрас, content creator y Gres Todorchuk. Популяризаторка всього українського розкаже:

  • Що таке культурна апропріація і чому московити століттями вправно і безкарно крали нашу спадщину
  • Де знайти присвоєні московією українські артефакти: від перших писемних пам’яток до картин наших художників
  • Інструменти знищення українського у 20 столітті: мовні заборони, Голодомор-геноцид, репресії еліти та заборона традицій
  • Як українці повертають свою ідентичність у час великої війни

Лекторка зауважує: «Пам’ятаю, як 24 лютого в багатьох українців був шок: як це — наші “брати”-росіяни на світанку вгатили по всій країні ракетами? У мене, звісно, такого подивування не було, але воно було раніше. Бо я, як дитина, що виросла в зросійщеному Кременчуці і читала в школі методички про Голодомор російською із наративами про неврожай, розумію цих людей. Нас ошукали. І тільки зараз ми розуміємо, якою сильною була пропаганда. І є. Бо навіть зараз, на десятому році війни, московити не лише вбивають нас ракетами та шахедами у наших будинках, лікарнях і дитячих садочках, а й крадуть нашу культуру. Саме час дізнаватися більше про себе».

Руйнування російських стереотипів про українську культуру — частина нашої війни за свободу від імперії. Отож долучайтеся до заходу, аби розкрити нашу самоідентичність з нової перспективи та змінити свій погляд на українську культуру.

Захід відбудеться 25 січня о 16:00 у приміщенні Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки (вул. Героїв Сумщини, 10).

Лекція відбувається в межах циклу виїзних подій Львівського міжнародного BookForum за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».

Організатори: громадська організація «Форум видавців»

Партнер з проведення: Сумська обласна універсальна наукова бібліотека

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа