З 26 по 29 червня в київському Малому театрі (вул. Олеся Гончара, 33) вдруге відбудеться камерний фестиваль локального мистецтва «Культ Києва», присвячений столиці, його культурі та знаковим постатям.
Цьогорічний фокус — Київ шістдесятників. Команда Малого театру звертається до покоління, яке через літературу, кіно, музику, візуальне мистецтво й щоденний спротив творило образ міста, актуальний і сьогодні. Організатори дивляться на їхню творчість не як на музейний експонат, а як на живу частину міського життя — і прагнуть передати цей погляд відвідувачам. Цю ідею відображає й візуальне рішення фестивалю: команда обрала підхід деконструкції картин шістдесятників — ніби «розкладаючи» знайомі образи на деталі, щоб поглянути на них по-новому.
У 2024 фестиваль відбувся вперше і розповідав про все київське та довкола нього. У програмі була «експозиція однієї картини» спільно з галереєю The Naked Room, лекції про мистецтво Києва і концерт Макса Пташника.
Цьогоріч програма фестивалю розширюється: гостей чекатимуть лекції, виставка візуального мистецтва, читання прози та поезії шістдесятників, музичні виступи, екскурсії Києвом та, звісно, театральні вистави. Крім того, відбудеться ярмарок локальних брендів і благодійний аукціон.
Цього разу організатори вирішили зосередитися на деталях, тож лекції та події в межах фестивалю будуть присвячені не усьому мистецтву загалом, а окремим творам, місцям або проявам культури шістдесятників.
«Ми свідомо звужуємо фокус, щоб через уважний погляд на мале вийти до великого. Віримо, що шлях до розуміння епохи лежить через окремі історії, тексти, образи. Через мікрокосмос — до макрокосмосу. Бо все починається з малого», – пояснює художній керівник, директор Малого театру Дмитро Весельський.
Освітня програма фестивалю — одна з ключових його частин. Кожен і кожна зможе вдумливо прочитати вірш про Київ, зануритись в один музичний альбом 60-х, переглянути фрагменти українського поетичного кіно або відвідати камерну виставку.
«Цьогоріч фестиваль – про пошук міської ідентичності крізь призму творчої діяльності цілого покоління української інтелігенції. Ми намагатимемося створити складний багатореферентний контекст, що забезпечить міцний звʼязок між містом та його жителями. Освітня програма фестивалю базується на меті – заангажувати відвідувачів “Культу Києва” до пізнання свого міста і до самоусвідомлення у ньому, через знайомство з новим, локальним та камерним», — зазначає кураторка освітньої програми Лариса Шелоумова.
Програму подій та мапу локацій Малий театр анонсуватиме вже з 1 червня. Більше новин та деталей — на сайті або instagram-сторінці театру.