“Київ 2014. Повернення”: виставку бельгійського фотографа Джима Сюмкая відкрили у столиці

Виставку світлин Джима Сюмкая із Революції Гідності “Київ 2014. Повернення” відкрили до Дня Героїв Небесної Сотні. У розпал Майдану десять років тому бельгійський фотограф спеціально приїхав до української столиці фіксувати на плівці найбільший протест і його учасників. Світлини у символічній чорно-білій палітрі передають атмосферу спротиву та боротьби за свободу. 

“Ці чорно-білі тони фотографій, які зафіксували емоції саме того періоду, змішані почуття перемоги та смутку за загиблими героями, а ще початок анексії Криму, цей відвертий, явний, відкритий акт агресії російської федерації проти України – усе це наповнене… Ці емоції можна прочитати в очах на портретах тих простих людей, яких Джим застав у середмісті Києва. І для нас дуже важлива підтримка, бо десять років триває боротьба, ми повинні памʼятати наших героїв”, — зазначив Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

В об’єктив Джима Сюмкая потрапили учасники Революції Гідності, побут мітингувальників, деталі життя наметового містечка та трагічні моменти прощання з Героями Небесної Сотні. Десять років тому, на початку російсько-української війни, роботи Сюмкая вже показували у столичному парку Тараса Шевченка, а в розпал повномасштабного російського вторгнення ці фото нагадують, за що боролися та борються українці.

“Війна почалася десять років тому, і важливо, щоб не лише українці це знали, а й Європа памʼятала, що ця війна стартувала в 2014 році. Виставка підкреслює саме цей факт. Виставка Джима Сюмкая, який є громадянином Бельгії, однак небайдужий до того, що відбувається в Україні, є прикладом культурної дипломатії”, — зауважив Тарас Шевченко, заступник міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції.

Обличчя та очі тих, хто вистояв на Майдані десять років тому, тримають Україну у фокусі уваги. Ці світлини представлять і в Європарламенті у Брюсселі. Тим часом на відкриття виставки у Києві прийшов посол Бельгії в Україні. Саме Бельгія головуватиме у Раді Європейського Союзу до 30 червня. 

“Це важлива виставка, тому що вона показує, як десять років тому українці вийшли на вулиці, творячи Революцію Гідності. Вони вийшли, щоб захистити демократичні цінності, громадянські права й закон, право обирати власну долю та шлях країни. Українці не хотіли жити навколішки та кланятися владі, яка силоміць намагалася підкорити їх. Це не подіяло. І хоча після того російська федерація вторглася в Крим, на Донбас, а два роки тому вторглася в Україну та спробувала захопити Київ, у неї це не вийшло. Спротив триває”, — сказав Пітер Ван Де Вельде, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгії в Україні.

Свої світлини Джим Сюмкай передав до архіву Музею Майдану. Близько сорока із них усі охочі можуть побачити на Контрактовій площі Києва до 21 квітня, згодом розширений варіант виставки можна буде відвідати у Галереї протестного мистецтва Музею Майдану.

  Світлини: Національний музей Революції Гідності

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа