«Книгарня бандерівців» в Одесі

Презентація «Книгарні бандерівців» в Одеській обласній універсальній бібліотеці розпочалася зі змістовної розмови з директором товариства «Українська видавнича справа», редактором часопису ОУН (б) «Шлях Перемоги» Віктором Рогом.

Пан Віктор подякував організаторам та учасникам заходу, розповів небайдужим одеситам про історію створення, призначення та функціонування проекту, історичну та наукову літературу, що видається «УВС», поділився майбутніми видавничими задумами.

«Наше завдання – окреслювати національні пріоритети, визначати ієрархію національних задач, формувати світогляд нації, а світогляд окреслює орієнтири і зміцнює національний хребет, насталює волю – це основне. Задля цього й працюємо, – наголосив Віктор Рог.

Модератор зустрічі – історик, професор Олександр Музичко наголосив, що основним завданням проекту є заповнення прогалин в наших знаннях і формування орієнтирів нового українського суспільства: інтелектуально та світоглядно.

«Книгарня бандерівців працює для побудови і захисту української України, видає і поширює вартісні книги, які озброюють нас у цій праці і боротьбі. Дуже рекомендую замовляти книги у цій книгарні», – підкреслив він.

Дослідниця і популяризатор творчості Івана та Юрія Лип пані Світлана Кучеренко у своєму виступі детальніше зупинилася на значенні праць Юрія Липи, котрі перевидаються видавництвом «УВС».

«Публіцистика Юрія Липи неоднозначно сприймалася завжди, спектр реакції коливався від захоплення ідеями до образ автора. Серед його сучасників були такі, що вважали його праці в кращому випадку фантазіями, а то й «мареннями відрубаної голови». Серед наших сучасників усталилася така оцінка: Юрій Липа належить до свого часу, його пропозиції цікаві, але не здійснившись, вони втратили актуальність.

Війна актуалізувала висновки Липи, серед них такі: напрям схід-захід розриває Україну, він руйнівний, життєдайним напрямом для України є північ-південь; єдиним рятунком для існування української державності є цілковите знищення російської великодержавності та інші.

Хочу подякувати редактору Віктору Рогу за співпрацю у проведенні Восьмих Липівських читань у Києві та виданні збірників матеріалів, а також за перевидання трилогії Юрія Липи «Призначення України», «Чорноморська доктрина» і «Розподіл Росії» та інших вартісних творів», – зазначила Світлана Кучеренко.

Під час презентації учасники заходу мали можливість ознайомитись із виданнями «УВС», зокрема збірниками творів Ярослава Стецька, Миколи Сціборського, Юрія Липи, Дмитра Донцова, Євгена Онацького, Романа Бжеського, Віктора Рога та інших ідеологів українського націоналізму, отримати свіжі числа газети «Шлях Перемоги».

Українська Інформаційна Служба

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа